HAVELSAN, Quantum3D firmasını satın aldı

HAVELSAN askeri ve sivil kapsamda simülatör ve eğitim sistemlerinde kullanılan görüntü üreteçlerini imal eden Quantum 3D firmasını satın aldı.

Yapılan yazılı açıklamaya göre, HAVELSAN satın alma süreci sonunda, Quantum3D’nin tüm ürün gruplarını ve fikri haklarını elde edecek ve San Jose ile Orlando’da ofisler açacak. Alım gerçekleştikten sonra ABD menşeli Quantum3D firması kendi marka adını kullanarak şu an çalışmakta olan deneyimli personeliyle iş yapmaya devam edecek.

Quantum3D’nin en dikkat çekici ürünleri arasında gerçek zamanlı görsel simülasyon alanında ödüllü yazılım Mantis, Independence IDX Serisi görüntü geliştiriciler ve dünya çapında görsel veritabanı ürünlerinden GeoScapeSE serisi bulunuyor.

“Yeni fırsatlar ortaya koyabileceğiz”

HAVELSAN Genel Müdürü ve CEO Sadık Yamaç, alım sürecine yönelik, “HAVELSAN olarak simülasyon ve eğitim alanındaki faaliyetlerimizin büyük öneme sahip bir büyüme potansiyeli var. Quantum3D ürünleri de gerçekçiliği ve yüksek performansı ile tanınıyor. Bu açıdan, stratejilerimizi Quantum3D ürünleri ile birleştirerek yeni fırsatlar ortaya koyabileceğimize ve Mantis’i piyasadaki en çığır açıcı çözüm haline getireceğimize inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yamaç, Quantum3D’den elde edilecek yetkinliklerle sadece var olan temel yeteneklerini güçlendirmekle kalmayıp, Amerikan pazarı içerisinde de eğitim çözümleri sunacaklarını belirtti.

HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Öztekin de ABD pazarına girmek ve Quantum3D ile yüksek teknoloji ürünleri üretmenin HAVELSAN için stratejik bir hareket olduğunu kaydetti.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın