TechnoLogic – İKSV’nin iletişim sponsoru yeniden Vodafone Red oldu


İKSV’nin iletişim sponsoru yeniden Vodafone Red oldu

TechnoLogic 14 Temmuz 2014 0
İKSV’nin iletişim sponsoru yeniden Vodafone Red oldu

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) iletişim sponsoru olan Vodafone, yenilenen sponsorluk anlaşmasıyla İKSV ile iş birliğini sürdüreceğini duyurdu.

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamaya göre, şirket, abonelerine uçtan uca iletişim hizmetleri sunan “Vodafone Red” markasıyla 2010 yılından bu yana sürdürdüğü İKSV’nin iletişim sponsorluğuna devam edecek. İstanbul başta olmak üzere Türkiye’deki kültürel faaliyetlere ivme kazandırmak hedefiyle imzalanan resmi sponsorluk süreci boyunca Vodafone, mobil iletişim teknolojileri aracılığıyla İKSV etkinliklerinin daha geniş kitlelere ulaşmasına da katkıda bulunacak.

Vodafone Türkiye’nin iPhone ve Android telefonlar için geliştirdiği, App Store ve Google Play Store’dan ücretsiz indirilebilen İKSV Mobil uygulaması sayesinde İKSV festivalleri ve İstanbul Bienali hakkında güncel bilgiler takip edilebiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk, İKSV ile resmi iletişim sponsorluklarını tazelemenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek şunları kaydetti:

“Vodafone olarak kendimizi İKSV’nin sadece iletişim sponsoru olarak konumlandırmıyoruz. Özellikle İstanbul’u kültür ve sanat başkenti yapmak, dünya markasına dönüştürmek üzere global iletişim ağımızı seferber ediyoruz. Temel önceliğimiz, mobil iletişim teknolojileri aracılığıyla İKSV etkinliklerinin daha geniş kitlelere ulaşmasına ve ülkemizin kültürel gelişimini ileri taşıyacak organizasyonların Türk sanatseverlerle buluşmasına katkıda bulunmak. Türkiye’nin kültür ve sanat hayatında saygın bir rol üstlenen İKSV’ye desteğimiz ve kültür sanat alanına yaptığımız yatırımlarla, ülkemizin sürdürülebilir sosyal kalkınmasına katkı sağlamaktan mutluluk duyuyoruz.”

İKSV Genel Müdürü Görgün Taner ise, “Dünyanın en değerli mobil iletişim markalarından Vodafone ile gerçekleştirdiğimiz yaratıcı iş birliği, İKSV olarak hem Türkiye’nin kültür sanat hayatındaki öncü rolümüzü sürdürebilmek hem de İstanbul’u uluslararası kültür sanat platformunun önemli merkezleri arasında ilk sıralara yükseltebilmek adına büyük önem taşıyor. İki kurumun birbirinin değerlerine katkıda bulunarak geliştirdiği bu yenilikçi işbirliğinin önümüzdeki yıllarda daha da güçleneceğine inanıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.