İnternet TV’si Netflix Vodafone’da

Vodafone, 190’ı aşkın ülkede 83 milyonun üzerinde üyesiyle dünyanın “en büyük” internet televizyonu olan ve kısa bir süre önce Türkçe hizmet vermeye başlayan Netflix’in Türkiye’de iş birliği yaptığı “ilk” operatör oldu.

Vodafone’dan yapılan açıklamaya göre, Netflix, Vodafone 4.5G Red tarifeleriyle birlikte iki farklı paket halinde sunulacak.

Vodafone’un Netflix tanıtımına özel olarak geliştirdiği yeni “4.5G Red 10” tarifesindeki aboneler hiçbir ek ücret ödemeden, diğer Red aboneleri ise ayda sadece 9,90 TL’ye 1 GB internet paketi alarak 83,99 TL değerinde 3 aylık hediye Netflix üyeliğine sahip olabilecek.

Ayda 69 TL’den satışa sunulacak yeni “4.5G Red 10” tarifesiyle abonelere 10 GB mobil internet, her yöne 2000 dakika, Vodafone’lular ve sabit hatlarla sınırsız konuşmanın yanı sıra Vodafone TV, Call+, GüvenliNet, Güvenli Depo (+500 GB yedekleme alanı), Spotify Premium veya Digiturk Play Sinema Paketi’nden oluşan zengin 4.5G servislerinden yararlanma imkanı da sağlanacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk, Netflix’in dijitalleşmenin ulaştığı boyutları göstermesi bakımından önemli bir örnek olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Netflix gibi online içerik sağlayıcıların sunduğu tüketilebilir içerik çözümleri, akıllı telefon ve mobil veri kullanımının arttığı günümüzde dijitalleşmenin en önemli açılımlarından biri oldu. Vodafone olarak, dijital dönüşüm vizyonumuz doğrultusunda dünyanın lider içerik sağlayıcılarıyla iş birlikleri gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda dünyanın en büyük internet televizyonu Netflix’in Türkiye’de iş birliği yaptığı ilk operatör olduk. Netflix ile içerik servislerindeki gücümüzü artırırken, Türkiye’de bir ilk olan bu iş birliğiyle Red’li abonelerimize Netflix üyeliğini tarifelerimize ek tekliflerle sunuyoruz. Vodafone Red kullanıcılarına en iyi Vodafone 4.5G deneyimini sağlamak üzere zengin internet ve içerik servisleri sunmaya devam edeceğiz.”

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın