İnterneti olan her eve online eğitim desteği

Online ve uzaktan eğitim desteğinin yeni adresi Mavikep, Türkiye’deki zorlu eğitim sisteminin güçlüklerini aşmak üzere online eğitim desteği alanında yepyeni bir çözümle öğrencilerin karşısına çıkıyor. Mavikep, kurduğu yeni sistemle, üniversite hazırlıktan yabancı dil ve KPSS çalışmalarına kadar pek çok farklı alanda online hizmet vererek, Türkiye’nin dört bir yanındaki öğrencilere, öğretmenlere ve ders veren başarılı öğrencilere anında internetten canlı olarak sorularının yanıtlarını alma fırsatı tanıyor.

Türkiye’de online olarak eğitime destek olmayı amaçlayan Mavikep, öğretmenleri, ders vermek isteyen üniversite öğrencilerini ve ders almak isteyen üniversite adaylarını tek bir çatı altında toplayarak, Türkiye’de eğitime destek olabilecek yeni bir online platform kazandırıyor. “Bilgi her an yanında!” sloganıyla hayata geçen proje, teknolojiyle eğitimi buluşturarak, özellikle büyük şehirlerin dışında yaşayan öğrencilerin kaliteli eğitim fırsatlarından geri kalmaması hedefiyle yola çıkıyor.

İnternet kullanım alışkanlıklarına eğitimi de dâhil eden Mavikep, pratik, hızlı ve anlık çözümlerle öğrencilerin yardımına koşuyor ve zorlu sınavlar öncesinde ders çalışmayı onlar için eğlenceli bir hale getiriyor. Mavikep’in geliştirdiği ve hizmete sunduğu bu sistem sayesinde öğrenciler, öğretmenler ve ders veren üniversite öğrencileri aracılığıyla eğitim fırsatını online ve interaktif bir platformda deneyimleme şansı buluyor.

Mavikep’in kolay kullanım özelliği siteyi hem öğrenciler hem de aileler için oldukça cazip kılıyor. Öğrenciler, site için özel olarak tasarlanan online beyaz tahta teknolojisi sayesinde, sisteme istediklerini sorunun resmini yükleyebiliyor. Ders veren öğretmen ve alanlarında başarılı öğrenciler de soruların cevaplarını yine tahta üzerinden verebiliyorlar. Sorusunun yanıtını arayan öğrenciler, aynı zamanda, isteğe bağlı olarak ders verenlerle video sistemi üzerinden konuşarak iletişime geçebiliyor.

İlk kullanımda 15 dakikalık ders hediye edilen sitede kullanıcılar, üyelik işlemlerini tamamlandıktan sonra, müfredat derslerinden üniversiteye hazırlığa, KPSS’den ve yabancı dil seçeneklerine kadar eğitim desteği almak istedikleri konuyu seçiyor. Seçilen konuyla ilgili ders veren kişiler, öğrenciler tarafından yapılan değerlendirmelerle birlikte ayrıntılı olarak incelenebiliyor. Türkiye’nin en iyi üniversitelerinde okuyan başarılı öğrencilerin de aralarında bulunduğu uzman eğitim desteği kadrosu, öğrencilerin ihtiyaç duydukları yardımı her an uzaktan sunabiliyor.

Eser Yoğurtçu ve Erkan Ceritoğlu tarafından kurulan ve 10 kişilik dinamik bir ekiple faaliyetlerini sürdüren Mavikep, aynı zamanda Hakan Baş, İsmet Öztanık ve Saffet Ulusoy’un kurucusu olduğu His Capital,  Hüseyin Yücel, Orkun Tekin,  Dr. Özgür Bolat, Kolay Data, Oytun Özer, Gökçe Kabatepe, Aydın Özol ve Arda Turan’ın yatırımlarıyla hayata geçen bir girişim.

Mavikep kurucularından Eser Yoğurtçu, Türkiye’de öğrencilerin, ilköğretim hayatlarının ilk yıllarından itibaren dışarıdan eğitim desteği almaya zorlandığına dikkat çekiyor ve oluşturdukları platformla ilgili şunları söylüyor: “İlkokul yıllarından itibaren ihtiyaç duyulan eğitim desteğinin ne zaman ve kimden alınacağı, hem aileler hem de öğrenciler için büyük bir muamma. Özellikle belirli şehirlerin dışında yaşayan öğrenciler, varolan eğitim sisteminde kaliteli eğitim desteğinden mahrum kalabiliyorlar. Biz de bu gereksinimin farkına vardık ve Mavikep’i kurduk. Mavikep, Türkiye’nin yeni eğitime destek platformu olmaya hazırlanıyor.”

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın