İnternetten bisiklet satışı yüzde 400 attı

Türkiye’nin lider e-ticaret platformu hepsiburada.com, bisiklet kategorisi satış verilerini açıkladı. Hepsiburada.com tarafından yapılan analizin sonuçlarına göre bisiklet alımları, son 3 yıl içerisinde yüzde 400 artarak büyük bir gelişim gösterdi. Bisiklet satışlarının en çok yapıldığı dönemler olarak da, karne dönemi ile yaz ayları öne çıktı.

Türkiye’de e-ticaret pazarı büyümeye devam ederken, hepsiburada.com yaptığı analizlerle tüketicilerin online alışveriş tercihlerini ortaya çıkarıyor. Verilere göre Türkiye genelinde büyük bir gelişim gösteren bisiklet sektörünün iş hacmi, özellikle karne dönemleri ve yaz aylarında büyük bir artış gösteriyor.

Türkiye’nin lider e-ticaret platformu hepsiburada.com’un bisiklet kategorisi de sektörün gelişimiyle eşzamanlı olarak, 2012 yılından bu yana yüzde 400 oranında çarpıcı bir büyüme gösterdi.

En çok satış haziran ayında

Hepsiburada.com’un açıkladığı bisiklet kategorisi verilerine göre havaların bisiklet kullanımına daha uygun hale geldiği mart ayıyla birlikte artış gösteren bisiklet ve bisiklet aksesuarları alımları, haziran ayıyla birlikte en yüksek noktasına ulaşıyor.

Hepsiburada.com üzerinden yüzde 40’a varan indirimlerle bisiklet ve bisiklet aksesuarları satın alabilen kullanıcıları, A’dan Z’ye en çok tercih edilen çeşitli marka yelpazesinden faydalanabiliyor.

Hepsiburada.com bisiklet severlere; Bianchi, Bisan, Carraro, Claud Butler, Fuji, Ghost, Hudora, Kawasaki, Orbea, Orbis, Salcano, SE, Ümit, Felt, Dahon, Giant, Kron, Scott, Sedona markalarını sunuyor. Platformdaki markalara önümüzdeki dönemlerde yenileri de eklenecek.

Hepsiburada.com’da en çok tercih edilen bisiklet modelleri

Hepsiburada.com kullanıcıları bisiklet alırken daha çok dağ bisikletini tercih ederken, ikinci sırada ise çocuk bisikleti yer alıyor. Bu iki türü sırasıyla şehir-yol bisikletleri, folding (katlanabilir) bisikletler ve elektrikli bisikletler takip ediyor.

Verilere göre en çok tercih edilen bisiklet aksesuarları arasında ise kasklar, eldivenler, bisiklet fenerleri, kilitler, oto bisiklet taşıyıcı aparatları ve çocuk taşıyıcı aparatlar öne çıkıyor.

Bisiklet alırken nelere dikkat edilmelidir?

Son yıllarda sadece çocukların ve gençlerin değil yetişkinlerin de büyük ilgi gösterdiği bisiklet sektöründe, kullanıcıların bisiklet satın alırken şu hususlara dikkat etmesi gerekiyor:

Kullanıcıların ilk aşamada 3 kategoriye önem göstermesi öneriliyor. Kullanım amacına göre bisikletin çocuk veya yetişkin grubuna ait olduğuna karar verdikten sonra, kullanım alanına göre dağ, şehir veya yol bisikletlerine yönelmek gerekiyor.

Sonrasında kullanıcının fiziksel profiline yani boy ve kilosuna göre jant, kadro boyu ve amortisör özelliklerine karar veriliyor. Birçok marka arasından müşteriler istedikleri özellikteki ürünleri bütçelerine göre seçebiliyor.

Hepsiburada.com’da 24, 26, 28, 29 jant bisikletlerde profesyonel gruba yönelik orta ve üst segment markalar (Bianchi, Kawasaki, Fuji, Carraro, La Pierre, Ghost) ve fiyat çeşitliliği bulunuyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir