TechnoLogic – iPad3 alanlar iPad4’ün çıkışıyla şokta!


iPad3 alanlar iPad4’ün çıkışıyla şokta!

TechnoLogic 24 Ekim 2012 0
iPad3 alanlar iPad4’ün çıkışıyla şokta!

Apple, iPadMini ile birlikte bir sürpriz yaptı ve iPad4’ü de duyurdu. Kısa süre önce iPad3’ü (bir diğer adıyla Yeni iPad) tanıtan şirket, iPad4’te A6X adlı iki kat hızlı işlemciye yer verdi. Üründe ayrıca iki kat daha hızlı bir grafik işlemci yer alıyor.

Apple Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Phil Schiller tarafından tanıtılan dördüncü nesil iPad tablet bilgisayarlar, 499 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Apple’ın iPhone5’te kullandığı Lighning adlı yeni bağlantı yuvası ile birlikte gelen iPad4’ün çıkışının bu kadar erkene alınmasının nedeni olarak, iPhone5 ile bağlantı uyumluluğunu sağlamak olduğu ifade ediliyor.

Bu arada iPad4’ün duyurulması, kısa süre önce iPad3 satın alan kullanıcıların memnuniyetsizliğine neden oldu. Aldıkları ürünün bu kadar kısa sürede ‘eski’ durumuna düşmesini kullanıcılar sosyal ağlarda eleştirdi.

Öte yandan Apple CEO’su Tim Cook, tablet bilgisayarların oluşturduğu veri trafiğinde iPad’in %91 ile ilk sırada yer aldığını, diğer tablet bilgisayarların oranının %9’da kaldığını açıkladı.