Korsan yazılımın faturası 2,5 milyon TL

The Software Alliance (BSA), korsan yazılım kullanımının suç oluşturduğu konusunda İstanbul’ daki firmaları dolaşarak bilgilendiriyor.

BSA, lisanssız yazılım kullanımının hukuka aykırı olduğu konusunda firmaları bilinçlendirmek ve yazılım sektörünün gelişimini desteklemek için Türkiye’nin farklı noktalarındaki sanayi bölgelerini ziyaret ediyor ve firma yöneticilerini tek tek bilgilendiriyor.

Türkiye’yi dolaşan BSA ekipleri, korsan yazılım kullanımının hukuki yaptırımları ve korsan yazılım sebebiyle ortaya çıkan güvenlik risklerini ve verimlilik kaybı gibi olumsuz sonuçlar hakkında bilgilendirme yapıyor.

The Software Alliance (BSA)’nın sağladığı son verilere göre, lisanssız yazılım kullanımının Türkiye ekonomisine maliyeti 2013 yılında 2,5 milyon TL’yi aştı. Ayrıca korsan yazılım oranının yüksek olması yabancı sermaye yatırımlarının da önünde engel oluşturuyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın