Kurtlar Vadisi Pusu internette de fenomen

TechnoLogic 03 Mart 2015 0
Kurtlar Vadisi Pusu internette de fenomen

12 yıldır ekranların en çok izlenen dizisi olan Kurtlar Vadisi Pusu bu başarısını internete de sürdürüyor.

Her Perşembe izleyicisiyle Kanal D ekranlarında buluşan Kurtlar Vadisi Pusu, İnternette de Türkiye’nin en çok izlenen dizisi olma özelliğini açık ara sürdürüyor.

Dizinin Resmi Youtube kanalında her bölüm ortalama 1.5 milyon izlenme rakamına ulaşıyor.

Kanal D’nin kendi internet sitesinden ise Kurtlar Vadisi Pusu’yu her hafta ortalama 1 milyon kişi izlerken, görme ve işitme engelliler için hazırlanan versiyon ise büyük beğeni topluyor…

Dizi Youtube’da ayrıca İngilizce ve Arapça altyazılı olarak da izlenebiliyor.

TOPLAM İZLEME SÜRESİ 1.350 YIL

Kurtlar Vadisi Pusu’nun Youtube kanalında yayınlanan bölümler 1 Ocak’tan beri 36 milyon 305 bin kez izlendi. Bölümlerin toplam izlenme süresi ise 711 milyon dakika olarak gerçekleşti.

Bu rakam, bu yılın ilk iki ayında Kurtlar Vadisi Pusu izleyicilerinin toplamda 1.350 yılını diziyi izleyerek geçirdiğini ortaya koyuyor.

SOSYAL MEDYA İSTATİSTİKLERİ

Kurtlar Vadisi Pusu, Facebook, Twitter, Google Plus ve İnstagram’da da Türkiye’nin en çok takip edilen dizisi konumunda.

Dizinin Facebook’taki resmi sayfasının 4 milyon 370 bin takipçisi var. Dizinin ana karakteri Polat Alemdar sayfasını ise 2 milyon 250 bin kişi takip ediyor. Kurtlar Vadisi Pusu’nun yapım şirketi olan Pana Film ise 280 bin takipçiye sahip.

Diziyi Twitter’da 115 bin, İnstagram’da ise 41 bin kişi takibe almış durumda.

Kurtlar Vadisi Pusu’nun ayrıca Facebook, Twitter ve İnstagram gibi sosyal medya mecralarında yüzlerce hayran sayfası yer alıyor…

Bir cevap yazın »