Kyocera’nın kurucusu Oxford’da konuştu

Kyocera şirketinin kurucusu ve başkanı Dr. Kazuo Inamori, 9-10 Mayıs 2017 tarihleri arasında Oxford Universitesi’nde gerçekleştirilen Kyoto Ödülü derslerinin açılış törenine katıldı. Dr. Kazuo Inamori, “Toplumun Hırsından Toplumun Yardımseverliğine” isimli açılış konuşmasında Kyoto Ödülü kazananları bir araya getiren ve ödülü kazanmanın prensiplerine değinen iki günlük programa dikkat çekerek bu ödülü kazanan kişilerin belirgin bir şekilde insanlığın bilimsel, kültürel ve spiritüel iyileşmesine katkıda bulunduğuna değindi.

1985’ten bu yana Kyoto Ödülü veriliyor

Prestijli Kyoto Ödülü, ilk kez 1985 yılında Gelişmiş Teknoloji, Temel Bilimler ve Sanat ve Felsefe olmak üzere üç kategoride verilmişti. KYOCERA Bilgitaş Genel Müdürü Murat Ada konuyla ilgili olarak, “Kyoto Ödülü, insanlar üzerindeki olumlu etkiyi kutlayan dünyaca ünlü bir ödüldür, KYOCERA Bilgitaş olarak kurucumuz Dr. Inamori’nin önderliğinde oluşturulan prensipleriyle şirketimizin temelini şekillendiren bu ödül ile gurur duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

KYOCERA Document Solutions 1959’de Japonya’da kuruldu

1959 yılında Japonya’nın Kyoto şehrinde kurulan KYOCERA şirketler grubu, seramik parçalar, güneş enerjisi panelleri, endüstriyel kesiciler, yarı iletken ve elektronik parçalar, LCD ekran ve dokunmatik paneller, telekomünikasyon ekipmanları, tıbbi malzeme, kimyasal malzemeler, fotokopi ve lazer yazıcı sektörlerinde faaliyet gösteriyor. 11.5 milyar euroluk 2015 mali yılı cirosu ve 69,229 çalışana sahip KYOCERA’nın temel felsefesi doğayı koruyan, yaşam kalitesini arttıran ürünler geliştirmek olarak ifade ediliyor.

Grubun cirosunun %22.60’ı KYOCERA Document Solutions’tan

KYOCERA grup cirosunun %22.60’ına sahip olan dünyanın lider dokümantasyon çözümleri üreticilerinden KYOCERA Document Solutions şirketi, uzun ömürlü parçalarıyla sunduğu düşük toplam sahip olma maliyeti ile müşterilerine yazıcılar, çok fonksiyonlu sistemler, dokümantasyon yazılımlarından oluşan ürün yelpazesini sunuyor.

ECOSYS konsepti: Ekonomi, Ekoloji ve Sistem

KYOCERA dokümantasyon ürünlerinin temelini oluşturan ECOSYS konsepti Ekonomi, Ekoloji ve Sistem kavramlarına dayanıyor. Uzun ömürlü parçalara sahip olan ECOSYS cihazlar bakım, yönetim ve sarf maliyetlerini içeren toplam sahip olma maliyetini minimuma indirirken, maksimum verim, dayanıklılık ve çevre koruması sağlamak üzere tasarlanıyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir