Logo Yazılım 30. yılını yeni renkleriyle kutluyor

TechnoLogic 14 Temmuz 2014 0
Logo Yazılım 30. yılını yeni renkleriyle kutluyor

Türkiye’nin en büyük yazılım kuruluşu LOGO, 30. yılını kutladığı 2014’te logosunu da yeniledi. Son yıllarda bünyesine kattığı şirketlerle güçlenen LOGO, Tasarımcı Emre Senan’ın imzasını taşıyan rengarenk kurumsal kimliğiyle, ikinci 30 yılına merhaba dedi.

Adı yazılımla özdeşleşen; bugün 500 çalışanı ve 900’den fazla iş ortağıyla 3500 kişilik bir ekosistem yaratan LOGO, büyümeye devam ederek dünyanın teknoloji borsası Nasdaq’a açılmayı ve bölge ülkelerde güçlenerek Türkiye’den yazılım alanında bir “milli şampiyon” yaratmayı hedefliyor.

1984 yılında faaliyetlerine başlayan LOGO, yazılım sektöründe birçok ilke imza attı. Bilişim sektöründe halka açılan ilk kurum olan LOGO, Türkiye ekonomisinin lokomotifi konumundaki KOBİ’lere yoğunlaştı.

2011 yılında Coretech’i satın alarak SaaS uygulamalarında, ardından iş zekası yazılımları geliştiren WorldBI’ın çoğunluk hisselerini alarak bu iş kollarındaki iddiasını güçlendirdi.

2013’ün Nisan ayında özel sermaye fonu Mediterra Capital Partners’ın iştiraki EAS Solutions SARL ile el sıkışan LOGO, ardından Türkiye’deki yazılım sektörünün öncülerinden Netsis’i satın aldı.

Bir cevap yazın »