TechnoLogic – Lokman Hekim Hastaneleri Turkcell’in SağlıkMetre’sini seçti


Lokman Hekim Hastaneleri Turkcell’in SağlıkMetre’sini seçti

TechnoLogic 16 Mayıs 2015 0
Lokman Hekim Hastaneleri Turkcell’in SağlıkMetre’sini seçti

Lokman Hekim Hastaneleri, diyabet kontrolünde Turkcell’in mobil sağlık alanında geliştirdiği “SağlıkMetre” çözümünü tercih etti. Hilton Otel’de düzenlenen, işbirliği tanıtım kokteylinde konuşan Lokman Hekim Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Sarıoğlu, insan odaklı sağlık hizmeti anlayışıyla hareket ettiklerini ve mobil sağlık teknolojileri alanında Turkcell ile önemli bir iş birliği yaptıklarını söyledi.

Sağlık hizmetinde mükemmeli yakalamayı ve sürekliliği sağlamayı misyon edindiklerini vurgulayan Sarıoğlu, bilimsel gelişmelerin takipçisi ve çağdaş teknoloji kullanımında öncü olmayı hedeflediklerini ifade etti. Mobil sağlık hizmetlerinin dünyada önem kazandığına ve kullanımının giderek artığına dikkati çeken Sarıoğlu, şöyle konuştu:

“Hedeflerimiz doğrultusunda, modern, temiz ve ferah mekanlarda, kaliteli, hızlı, güvenli, şefkatli ve ekonomik sağlık hizmetlerimize mobil sağlık teknolojilerini de dahil etmenin gururunu yaşıyoruz. Yenilikler sayesinde özellikle hipertansiyon, diyabet, ritm bozukluğu, kronik obstrüktif akciğer hastalığı gibi kronik hastalıkların daha yakın takip edilmesi, hastaların yaşam süresi ve kalitesinin, arttırılmasıyla hastalık maliyetlerinin azaltılmasında çok önemli kazanımlar sağlanıyor. Lokman Hekim Hastaneleri olarak mobil sağlık hizmetleri konusunda öncülük eden Turkcell ile yeni teknolojiler ve ürünlerin geliştirilmesi konusunda işbirliği yapmaktan umutluyuz. Mobil sağlık gibi yeni bir alanın, en doğru şekilde gelişmesi ve büyümesi için, Turkcell ile beraber Lokman Hekim Hastaneleri olarak, tüm paydaşlarla işbirliği yapmaya ve deneyimlerimizi paylaşmaya hazırız.”

“Hasta, hasta yakınları ve doktorların hayatını kolaylaştıracak”

Turkcell Stratejik Planlamadan Sorumlu Grup Başkanı Doğa Ünay da şirket olarak daima inovasyon ve teknoloji kullanarak insan hayatına nasıl daha fazla değer katabileceklerine, müşterilerin hayatlarını nasıl kolaylaştırabileceklerine odaklandıklarını söyledi.

Ünay, Turkcell mühendislerinin imzasını taşıyan SağlıkMetre’nin, hastaların yaşam kalitesine olumlu etkisi, sosyal güvenlik sistemindeki yükü azaltma potansiyeli, bakım ve diğer operasyonel maliyetlerin düşürülmesi açısından mobil sağlık alanında önemi bir ürün olduğunu ifade etti.

Lokman Hekim Hastanelerinin SağlıkMetre’yi seçmiş olmasını memnuniyetle karşıladıklarını dile getiren Ünay,”Lokman Hekim Hastaneleri’nin SağlıkMetre sayesinde kronik hastalarının yaşam standartlarını kısa sürede yükselttiğine hep birlikte tanık olacağımıza inanıyoruz. Hasta, hasta yakınları ve doktorların hayatlarını kolaylaştıracak işbirliği kapsamında Lokman Hekim Hastaneleri, kronik hastalarının takibini Turkcell’in SağlıkMetre çözümü ile yapmaya başlayacak. Turkcell ise işbirliği kapsamında Lokman Hekim Hastanelerinin uzman kadrosunun ihtiyaçları doğrultusunda SağlıkMetre’ye yeni özellikler eklemeye devam edecek” diye konuştu.

“Yüzde 41’e varan başarı sağlıyor”

Hastaların evlerinde kendi kendine yaptıkları ölçümlerin, güvenli bağlantı üzerinden ve sadece kendi doktorlarının görebileceği sisteme iletilmesini sağlayan Turkcell’in SağlıkMetre’si mobil sağlık alanında yepyeni bir dönemi başlatıyor. Diyabet kontrolünde, takip edilen hastalarda ilk 3 ayda yüzde 41’e varan başarı sağladığı bilimsel olarak kanıtlanan SağlıkMetre’nin, sağlık alanındaki verimliliği artırması bekleniyor.