MAGNET arkadaşlık siteleri Android’de

Arkadaşlık sitesi denildiğinde Türkiye’nin en eski ve ilklerinden olma özelliğini taşıyan Magnet Arkadaşlık Siteleri (istanbul.net, ankara.net, izmir.net, adana.net, antalya.net, balikesirli.com, bursa.net, canakkaleli.com, edirneli.com, eskisehir.com, hatayli.net, izmit.net, kayserili.com, manisa.net, mersin.net, mugla.net, sakaryali.net, samsunlu.com ve tekirdag.net ) aşkı mobile taşıdı ve 19 şehrin Android uygulamalarını çıkardı.

Üyelik ve uygulama ücretsiz

Uygulama ve üyeliğin ücretsiz olduğu MAGNET arkadaşlık sitelerinin Android uygulamalarını kullanıcılar anında indirerek, yeni insanlarla tanışıp mesajlaşmaya başladılar.

Tüm şehirlerin uygulamalarının tamamlanmasıyla 1 ayda toplam 50.000’e yakın indirilme sayısına ulaşan uygulamalar, mevcut üyeler ve yeni üyeleri tarafından oldukça beğenildi.

Uygulamalardan gelen ziyaretler, toplam site ziyaretlerinin %10’una ulaşırken, bu oran mobil ziyaret içerisinde %35’e ulaştı.

“Etrafımdakiler” özelliği ile” Konuma Dayalı Arama”

Uygulamaların en önemli ve dikkat çeken özelliği ETRAFIMDAKİLER. Bu özellik ile üyeler, çevresinde uygulamayı kullanıp online olan diğer kişileri anında görüp, mesajlaşmaya başlayabiliyor.

1 metreden 150 km’ye kadar diledikleri mesafede arama yapabilen kullanıcılar, ayrıca beğendikleri üyenin kendisine ne kadar uzaklıkta olduğunu görebiliyor. Uygulamayı kullananların %94’ü bu özellikten faydalanıyor.

istanbulnet

Kullanıcı deneyimi ön planda tutularak tasarlanmış arayüz

Profil güncelle, mesajlaşma, fotoğraf yükleme, detaylı arama gibi siteden yapılan tüm fonksiyonlar, mobil alışkanlıklar ve deneyimler göz önünde tutularak uygulama özelinde geliştirildi. Üyeler bu işlemleri, uygulama üzerinden de kısa yollarla rahatlıkla gerçekleştirebiliyor.

Üyelerin en beğendikleri özelliklerden biri de fotoğraf oylama. Yolda giderken, işte ve okulda dinlenme vakitlerinde kullanıcılar, uygulamaya girerek karşılarına çıkan kişilerin fotoğraflarını anında oylayıp, hoş vakit geçirebiliyor.

Uygulamayı kullananların istatistikleri web kullanıcılarına göre farklılık gösteriyor. Uygulamayı en çok kullanan üyeler 25-34 yaş aralığında olup, tüm üyelerin %55’ini oluşturuyorken, 25-34 yaş üyeler web kullanıcılarının %40’ını oluşturuyor.

Uygulamaları en çok kullanan şehirlerin başında %50 oranla istanbul.net gelirken, bunu izmir.net ve ankara.net devam ettiriyor.

Meslek dağılımında ise bilişim sektörü çalışanları uygulamayı en çok kullanan kişilerin başında geliyor.

Uygulamaların en çok ziyaret edildiği saatler akşam saatleri. Bununla birlikte üyeler, 12:00- 14:00 öğle vakitleri arasında da sıklıkla uygulamayı ziyaret ediyor.

iOS uygulaması yolda

Mobil uygulamaları hayata geçirirken üyelerinin en fazla kullandığı mobil cihazlarını dikkate alan Magnet Arkadaşlık Siteleri ilk hazırlanan Android uygulamasının ardından, iOS uygulaması için de geliştirme sürecine başladı. Uygulamanın yılın ilk çeyreğinde App Store’larda yerini alması hedefleniyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın