Microsoft, Windows XP’yi gömdü

TechnoLogic 09 Nisan 2014 0
Microsoft, Windows XP’yi gömdü

Windows XP işletim sisteminin resmi desteği 8 Nisan itibariyle sona erdi. 13 yıl önce piyasaya çıkan Windows XP, ilk bir kaç yılda 400 milyondan fazla satmayı başarmış ve büyük ilgi görmüştü.

Bu tarihten sonra Windows XP kullanmaya devam eden kurum ve kullanıcılara Microsoft tarafından yeni nesil tehditlerden korunma, hata düzeltme ve yeni fonksiyonların eklenmesi gibi konularda güncelleme ve destek sunulmayacak.

Microsoft Windows XP kullanıcılarını bilgilendirmek ve yeni nesil işletim sistemlerine geçişlerini kolaylaştırmak için ücretsiz araç ve uyarıları devreye soktu.

Microsoft, Windows XP kullanıcılarının bir an önce Windows 8.1 gibi modern bir işletim sistemine geçiş yapmalarını öneriyor.

Microsoft, Windows XP kullanıcılarının dosya ve ayarlarını yeni nesil işletim sistemlerine kolayca aktarabilmeleri için Laplink ile işbirliğine giderek PCmover Express for Windows XP yazılımının ücretsiz olarak kullanıma sunulacağını duyurdu.

Windows XP üzerinde yer alan dosya, müzik, video, e-posta, profil ve ayarların Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 yüklü cihazlara aktarılabilmesini sağlayan PCmover Express for Windows XP, www.windowsxp.com adresinden indirilebilecek.

Windows XP üzerindeki uygulamalarını da yeni cihazına aktarmak isteyen kullanıcılar ise, PCmover Professional ürününe indirimli fiyatla sahip olacak.