TechnoLogic – Microsoft’tan Açık Fikirler yarışması


Microsoft’tan Açık Fikirler yarışması

TechnoLogic 24 Şubat 2015 0
Microsoft’tan Açık Fikirler yarışması

Microsoft Türkiye, Azure bulut platformunda Android ve iOS mobil uygulama ve geliştirme yarışması düzenliyor. Açık Fikirler isimli yarışmaya 23 Mayıs’a kadar başvurulabilecek.

Türkiye’nin bilişim gücü Microsoft,yaratıcı düşünceyi desteklemeye devam ediyor. Farklı cihazlarda kullanılan tüm farklı yazılım platformlarını desteklemeyi ana hedefi olarak belirleyen Microsoft, Microsoft Türkiye Azure bulut platformunda Android ve iOS mobile uygulama geliştirme yarışması “Açık Fikirler”i hayata geçirdi.

Yarışma ile ilgili değerlendirmede bulunanMicrosoft Türkiye Bulut ve Rekabet Programları Genel Müdür Yardımcıs Onur Koç, “Microsoft olarak bulut stratejimizin en önemli parçası farklı cihazlarda kullanılan tüm farklı yazılım platformlarını desteklemek. Turkiye’de ve dünyada Microsoft Azure bulut platformu sadece Windows yazılım geliştiricilerin değil, iOS ve Android yazılım geliştiricilerinin de kullandığı bir bulut platform haline geliyor. Bu, Microsoft’un değişen yüzü ve bizim için çok önemli. Bu amaçla düzenlediğimiz bu yarışmaya tüm iOS ve Android geliştiricileri bekliyoruz” dedi.

Uygulama geliştiricilerin 23 Şubat ve 23 Mayıs tarihleri arasında başvurulabildiği yarışmaya katılmak için Android veya iOS platformu kapsamında yazılan veya halihazırda bulunan uygulamanın servislerinin Azure’da host edilmesi gerekiyor.