TechnoLogic – Microsoft’tan mobil uygulama geliştiricilere destek


Microsoft’tan mobil uygulama geliştiricilere destek

TechnoLogic 21 Kasım 2015 1
Microsoft’tan mobil uygulama geliştiricilere destek

Microsoft, güçlü geliştirme araçlarını daha fazla geliştiricinin kullanmasını sağlıyor. Bu da açık kaynak ve uzatılabilir Visual Studio Code beta, .NET Core RC, ücretsiz Visual Studio Dev Essentials programı, Visual Studio bulut abonelikleri ve Microsoft Graph platformlarının doğrudan kullanılabilirliği sayesinde gerçekleşiyor.

Microsoft, her yıl yazılım geliştiricilere yönelik düzenlediği Connect etkinliğinde, tüm cihaz ve platformlarda çalışan geliştiriciler için en iyi deneyimi yaşatacağını kanıtladı. Etkinlikte, Visual Studio, Azure, Office, Windows gibi platformlarda birçok yeni, güncellenmiş ve ücretsiz teklifler içeren araç ve program sundu.

Microsoft Bulut ve Kurumsal Bölümden Sorumlu Başkan Yardımcısı Scott Guthrie, konuyla ilgili, “Bir yazılım geliştirici şirketi olarak, inovasyon fırsatı sunmak için geliştiricileri açık ve esnek teknolojilerle güçlendirmek istiyoruz. Visual Studio Code beta, ücretsiz Visual Studio Dev Essentials programı, ve Linux için .NET Core RC, OS X ve Windows platformlarına sunulan eklentiler, Microsoft’un tüm yazılım geliştiriciler için en yoğun çalışan şirket olduğunun bir ispatı” dedi.

Microsoft, inovatif senaryoları mümkün kılan güçlü araçlarla yazılım geliştiricilerin başarılı olmasına yardımcı olmak için çalışıyor. Visual Studio ve .NET Framework ile güçlü bir inovasyon geçmişi olan Microsoft, tanıttığı birçok yeni araç ve hizmetle daha fazla yazılım geliştiriciyi güçlendiriyor.

Microsoft, 18 Kasım günü, yeni bir ücretsiz program olan Visual Studio Dev Essentials’ın doğrudan kullanılabilirliğini duyurdu. Bu program, seçilen teknolojiyi kullanarak, herhangi bir cihazda ya da işletim sisteminde uygulama geliştirmek için gereken tüm altyapıyı yazılım geliştiricilere sağlamak için tasarlandı. Program, popüler Microsoft geliştirici hizmetlerine, araçlarına, kaynaklarına ve geliştiricilerin yeni uygulamalar geliştirmeye başlamasına yardımcı olacak birçok yeni faydaya erişim kolaylığı sağlıyor.

  • emre

    windows mağazaya el atacak galiba,atmalı da atsın artık.