TechnoLogic – Motorlu Taşıtlar Sınav Sonuçları, Vodafone ile cepte


Motorlu Taşıtlar Sınav Sonuçları, Vodafone ile cepte

TechnoLogic 30 Ocak 2013 0
Motorlu Taşıtlar Sınav Sonuçları, Vodafone ile cepte

Dünya kalitesinde, en ileri teknolojileri tüm Türkiye için erişilebilir kılarak toplumun yaşam kalitesini artırmak hedefiyle faaliyet gösteren Vodafone Türkiye, motorlu taşıt sürücü adayı abonelerinin sınav sonuçlarını tek SMS ile cepten rahatlıkla takip edebilecekleri “Mobil Bilgi Servisi”ni hayata geçirdi.

Vodafone’un Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) işbirliğiyle hayata geçirdiği yeni uygulama ile sürücü sınavına giren adaylar, MEB sisteminde yer alan bankaya yatırılan sınav ücreti, sınav tarihi, sınav giriş yeri ve sınav sonucu gibi tüm bilgilere zahmetsizce, tek bir SMS ile ulaşabilirler. Sürücü adaylarının abone olup otomatik bilgilendirme almak ya da sorgulama yapmak suretiyle kullanabilecekleri Mobil Bilgi Servisi’nden faydalanmak için EH yazıp boşluk bırakarak TC Kimlik Numaralarını yazmaları ve 8383’e SMS yollamaları yeterli oluyor.

Vodafone’un sürücü adayı abonelerinin hayatında fark yaratacak bu uygulaması kapsamında servise abone olan kullanıcılar, sadece 1 TL ödeyerek otomatik olarak bilgilendirilirken, servise abone olunmadan yapılacak her sorgulama 1 TL olarak ücretlendiriliyor.
Konuyla ilgili basın bültenini ve görselleri ekte bulabilirsiniz.