Motosiklette en çok Scooter tercih edildi

Sahibindencom, bu yılın ilk çeyreğinde en çok Scooter tipi motosikletlerin tercih edildiğini duyurdu.

Sahibindencom, 2016’nın ilk üç ayına ilişkin motosiklet satış verilerini açıkladı. Buna göre, bu yılın ilk çeyreğinde, geçen yılın aynı dönemine kıyasla sahibindencom üzerinden motosiklet ilanlarında yüzde 13 artış gözlemlendi. Fiyatlardaki artış ise ortalama yüzde 10 olarak gerçekleşti.

Motosiklet türlerine göre, 2016 yılının ilk üç ayında yüzde 31’lik pay ile en fazla Scooter tipi motosiklet tercih edildi. Scooterları yüzde 13 ile Super Sport, yüzde 11 ile de kurye motoru olarak tabir edilen Commuter tipi motosikletler takip etti.

Sahibindencom verilerine göre üç aylık dönemde en çok 2015 model, 0 kilometre, siyah renkli motosikletler tercih edildi. Motor hacmine göre ise 100-125 cm3 olan motosikletler ilk sırada yer aldı.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın