Netaş’ın satış gelirleri yüzde 71 arttı

Türkiye’nin lider sistem entegratörü Netaş, 2014 yarıyıl sonuçlarını açıkladı. Netaş, yılın ilk 6 ayında satış gelirlerini, geçen yılın aynı dönemine göre TL bazında %71 artırarak, 340 milyon TL gelir elde etti. Netaş’ın 2014’ün ilk yarısındaki brüt kârı 29,3 milyon TL, brüt kâr marjı oranı ise %8,6 oldu.

2014’ün ikinci çeyreğinde toplam 167,3 milyon TL sipariş alan Netaş’ın 6 aylık dönemde aldığı siparişlerin toplamı 477,9 milyon TL oldu. FAVÖK, geçen yılın aynı dönemine göre 15,9 milyon TL artarak 11,04 milyon TL’ye ulaştı. Yılın ilk yarısındaki zararı, bir önceki yılın aynı dönemine göre 6,3 milyon TL azalarak, 3,4 milyon TL oldu.

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Netaş CFO’su İlker Çalışkan; şirketin satış gelirlerindeki artışta, sistem entegrasyonu alanındaki kesintisiz, güvenilir ve güçlü yaklaşımını sürdürerek, özellikle telekom, finans ve kamu sektörlerinde kazandığı projelerin etkili olduğunu söyledi.

Çalışkan, “Satış gelirlerimizin %84’ünü katma değeri yüksek sistem entegrasyonu projelerinden elde ettik. Bu projelerin cirodaki payını düzenli biçimde artırma hedefimizi, kararlı adımlarla gerçekleştirmekten memnuniyet duyuyoruz. Geçen yılın ilk 6 aylık dönemiyle kıyaslandığında, alınan siparişler ABD Doları cinsinden yaklaşık %36,1 arttı. Artışta, özelikle Cezayir ile muhtelif iletişim cihazlarının temin ve teslim edilmesi ve ilgili teknolojinin transferi konularında imzaladığımız 64 milyon dolar tutarındaki sözleşmenin etkisi büyük oldu. Projeyle, ülkemizin bölgesel teknoloji merkezi olma hedefine katkı sağlamaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın