Nokia Türkiye-Azerbaycan genel müdürlüğüne Önder Sönmez atandı

Nokia Türkiye, Türkiye-Azerbaycan Genel Müdürlüğüne Önder Sönmez’in atandığını açıkladı. Nokia’daki yeni görevinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Önder Sönmez, Nokia’nın bölgedeki gücünü ve etkinliğini daha da artırmayı hedeflediğini belirtti.

20 yılı aşkın mesleki deneyimi bulunan Önder Sönmez 2 yılı Türkiye olmak üzere toplam 7 yıl Digital Equipment Kanada/Compaq Canada’da satış ve pazarlama alanında çalıştı.

Daha sonra 10 yıl boyunca Microsoft Türkiye’de farklı pozisyonlarda görev alan Sönmez, “Kurumsal Müşteriler ve İş Ortakları Grubundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı” görevinin ardından, 2009’da EMC Türkiye bünyesine katıldı.

Önder Sönmez, EMC Türkiye’de 2010-2015 yılları arasında Genel Müdür olarak görev yaptı ve Mart 2015’te Alcatel-Lucent Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye – Azerbaycan Genel Müdürü olarak görev aldı.

Önder Sönmez, Şubat 2015 tarihi itibarıyla Nokia Türkiye-Azerbaycan Genel Müdürü olarak görevini sürdürecek.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın