Nokia’nın Asha serisinin yeni üyesi Asha 309

Ülkemizde piyasaya sürülecek olan Nokia Asha 309 yeni Nokia web servisleri ve geliştirici araçlarıyla zenginleştirilen eksiksiz bir akıllı telefon deneyimi sunuyor.

Nokia, mobil cihazlar ürün grubunun en yeni üyesi Nokia Asha 309 akıllı telefonu tanıttı. Nokia Asha 309 kullanıcılarına sunduğu düşük maliyetli hızlı web deneyimiyle öne çıkıyor. Nokia bu akıllı internet deneyimini kullanıcılarına sunmak için, alışılmış tarayıcılara oranla zengin web uygulamalarına daha hızlı erişim ve yüzde 90 daha verimli mobil internet deneyimi sağlayan Nokia Xpress Tarayıcı’nın yeni versiyonunu yayınladı.

Kullanımı kolay dokunmatik kullanıcı arayüzü ve üçüncü parti geliştiricilerin uygulamaları için açık ortam altyapısıyla, Nokia Asha 309 ve tüm Asha Touch ailesi GfK ve IDC gibi pazar araştırması şirketleri ve analistler tarafından akıllı telefon klasmanına dahil ediliyor.

Nokia Mobil Telefonlar İdari Başkan Yardımcısı Timo Toikkanen “İnovatif Asha Touch ürün grubumuz daha erişilebilir fiyatlara mükemmel bir akıllı telefon deneyimi isteyenler için tasarlandı. Nokia Asha 309’u kullanıcılara sunarak erişilebilir akıllı telefon ürün grubumuzu genişletiyoruz ve daha fazla sayıda kişiye yeni mobil deneyimler sunuyoruz” şeklinde konuşuyor.

Nokia Asha 309’un 2012’nin son çeyreğinde Türkiye’de piyasaya sürülmesi planlanıyor. Nokia Asha 309, 2G desteklemenin yanı sıra 3.0’’ WQVGA kapasitif ekran, birden fazla ana ekran deneyimi, stereo radyo, hoparlör ve 32GB’a çıkabilen microSD hafıza kartı desteğine sahip. Tek SIM kartlı Nokia Asha 309’un WiFi bağlantı özelliği de bulunuyor.

Cihaz ayrıca ücretsiz* 40 Electronic Arts (EA) oyun hediyesiyle birlikte geliyor ve özel Facebook ve Twitter uygulamaları, Nokia Messaging Service ve Asha Touch serisinde bir ilk olan tarayıcıyla YouTube gibi sitelerden video streaming gibi sosyal özellikleri de beraberinde getiriyor.

Nokia cihazla birlikte web uygulamalarını destekleyen tek bulut tabanlı web tarayıcı olan Xpress Browser internet platformunun iki yeni güncellemesini de tanıttı:

Nokia Nearby web uygulaması kişilerin yakınlarındaki mekanlarda arama yapmasına ve seçenekleri bir haritada sunarak yeni yerler keşfetmelerine olanak sağlıyor. Servis Nokia Xpress Browser üzerinden ya da Nokia Maps içerisinde bir özellik olarak kullanılabiliyor.

Nokia Life+ web uygulaması, milyonlarca insanın günlük hayatlarını kolaylaştıracak eğitim, sağlık, bilgi ve eğlenceyi kapsayan içeriklere erişimini sağlayacak. Nokia Life+ 18 ülkede İngilizce olarak kullanımda.. Nokia Life+, Nokia Xpress Browser üzerinden ya da Nokia Mağaza’dan indirerek kullanılabiliyor.

Her iki servis de Asha Touch akıllı telefonlarda kullanılabiliyor. Bu servislere ek olarak Nokia yeni uygulamalar geliştirmeyi daha da kolaylaştıran yeni web tabanlı bir aracı daha tanıttı. Nokia Xpress Web App Builder ile yayıncılar Asha Touch cihazlar için büyüleyici web uygulamaları oluşturabilecek, başlangıç seviyesindeki geliştiriciler bile web içeriklerini Nokia kullanıcıları için eğlenceli ve sofistike bir web uygulamasına dönüştürebilecek.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın