NVM Express desteği ilk kez MSI anakartlarda

Anakartlarda dünya lideri MSI, aynı zamanda gelecek nesil depolama denetimi NVM Express çözümünü sunan ilk anakart markası oldu.

Yeni teknoloji, X99, Z97 ve H97 de dahil olmak üzere Intel 9 serisi yongasetine sahip MSI anakartlarda destekleniyor.

MSI, bu anakartlar için bir ayrıca bir BIOS güncellemesi yayınladı. Gelecek nesil PCI Express depolama standardı NVM Express, önceki nesil AHCI denetleyicisine oranla daha düşük gecikme ve daha az enerji tüketimine karşın daha yüksek transfer hızları sunuyor.

MSI ArGe laboratuvarı, NVMe ile gelen performans artışını maksimum verimlilikle kullanabilecek ince ayarları yeni BIOS yazılımı ile sunarken piyasadaki cihazların çoğuna da destek veriyor.

Yeni BIOS ile MSI X99/Z97/H97 anakartlar NVMe cihazları Windows7 64bit ve Windows8.1 64bit altında ana depolama denetleyicisi olarak kullanabiliyorlar ve NVMe üzerinden açılış yapabiliyorlar.

İlgili BIOS güncellemeleri msi.com adresinden indirilebilir. Aşağıdaki tabloda desteklenen modeller ve ilgili BIOS versiyonlarını bulabilirsiniz.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın