‘Ofis’ kelimesinin modası geçecek

Eylül 2014 Yapılan araştırmalar gösteriyor ki üst düzey yöneticileri desteklemek ve mobilite taleplerini karşılamak için, bilişim departmanlarının %71’i Wi-Fi yatırımlarını arttırırken, %46’sı da gelecekteki mobilite projeleri için bütçe artırımına gitti. İş dünyasının liderleri bu yaklaşımın faydaları arasında; kazandırdığı önemli rekabet avantajının yanı sıra çalışanların elde tutulması, verimlilik artışı ve maliyet tasarruflarına işaret ediyor. Bununla birlikte sonuçlar, bugün çalışanların yalnızca %14’ünün böyle bir işyerinin esnekliğinden ve özgürlüğünden istifade edebildiğini gösteriyor. Bu da, küresel işletmelerin halen yapılacak çok işi olduğunu ortaya koyuyor.

Teknoloji meraklıları için yeni nesli güçlendirilmiş Mobil Ağ sistemleri tasarlayan ve üreten Aruba Networks Türkiye Ülke müdürü Bülent Tekkaya “Şu an içinde bulunduğumuz bölgedeki hareketlilik ve Wi-Fi konusunda talepler gösteriyor ki, diğer ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de gelecekteki çalışma alanları yerden ve kablolamadan bağımsız olacak. Teknolojinin geleneksel çalışma alışkanlıklarını sürekli olarak değiştirdiğini düşünürsek bundan birkaç yıl sonra ‘ofis’ kelimesi modası geçmiş bir kelime olarak kullanılacak.” dedi.

Türkiye’deki çok sayıda şirketin kablosuz bir hayata geçmek için istekli olduğunu belirten Tekkaya, tamamı kablosuz işyerlerinin artık bir seçenek değil, zorunluluk haline geldiğini söyledi. Bu konuda Aruba Networks’ün pek çok işletmenin yanı sıra Anadolu Ajansı için yaptığı çalışmanın altını çizen Tekkaya “Değişen bu ofis yaşamına ve bu doğrultuda yapılan yatırımlara en iyi örnek sanırım Anadolu Ajansı’nı verebilirim. Geçtiğimiz aylarda Anadolu Ajansı’ndan gelen talep doğrultusunda kurumun Genel Müdürlük ve Bölge Müdürlükleri dahil olmak üzere ağ bağlantısını tamamen kablosuz hayata taşıdık. Wi-Fi sayesinde artık Anadolu Ajansı çalışanları herhangi bir yere kablo çekmek ya da fiş takmak zorunda değiller. Bu durum ajans çalışanlarının iş yaşamını oldukça olumlu şekilde etkilediği gibi kurum için büyük bir maliyet tasarrufu getirdi” dedi.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın