Online İşler A.Ş’ye devletten 1 milyon TL’lik yatırım

‘Damacana’ ve ‘Kapory’ projeleri ile bilişim sektöründe ilklere imza atmaya hazırlanan Online İşler A.Ş, Şubat ayında onaylanan ‘Bireysel Katılım Sermayesi Sistemi’ ile ilgili yönetmelik sonrası iş planını ve yatırımını onaylatan ilk firma oldu.

Hazine Müsteşarlığı tarafından hazırlanan ve Şubat ayı itibariyle yürürlüğe giren Bireysel Katılım Sermayesi Yönetmeliği, Bilgisayar Yazılım Danışmanlığı, Program Üretimi ve Temini, Veri İşleme, Veri Tabanı Faaliyetleri ve Telekomünikasyon gibi internet ve teknoloji sektörlerine yakın olan iş alanlarına büyük avantajlar sağlamak üzere hayata geçirildi.

İnternet ekosistemine soluk vermesi beklenen melek yatırım yönetmeliğinin ilk adımını atmak üzere 2012 yılının Temmuz ayında hazırlanan taslak, üzerinde fazla değişiklik yapılmadan Şubat 2013’de Başbakanlık’tan onay aldı.

Yönetmeliğin yürürlüğe girmesiyle birlikte, Hazine Müsteşarlığı’ndan 1 milyon TL yatırım alan ve iş planını onaylatan Online İşler A.Ş., bu konuda da sektörde bir ilke imza attı. Aldıkları yatırımı Damacana ve Kapory projelerinin pazarlamasında kullanacaklarını açıklayan Online İşler CEOsu Timuçin Bilgör, yönetmeliğin sektöre önemli katkılar sağlayacağını belirtti.

Bireysel Katılım Sermayesi Yönetmeliği ile birlikte, iş hacmini artırmak isteyen yatırımcılara yüzde 75 oranında vergi muafiyeti ayrıcalığının sunulduğu yasanın lisansı, yüksek gelire veya servete sahip yatırımcılar ve tecrübeli yatırımcılar tarafından alınabiliyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın