Otomobilimizi parmak iziyle çalıştıracağız

Qualcomm, yeni nesil bağlantı çözümleri alanındaki liderliğini sergileyen bağlantılı mobil ve ev deneyimlerini Mobile World Congress 2015 (MWC) etkinliğinde görücüye çıkardı. En yeni Qualcomm Snapdragon teknolojileri ve ileri düzey LTE-Advanced ve Wi-Fi bağlantı çözümleri kullanıcı deneyimlerine yönelik sürdürülebilir yeni teknolojilere öncülük ediyor.

Qualcomm, yeni Snapdragon Sense ID 3D ile parmak izi teknolojisini tanıttı. Qualcomm, ultrason teknolojisine dayanan, mobil sektörün ilk kapsamlı 3D parmak izi doğrulama çözümü ile güvenlik alanındaki liderliğini genişletiyor.

Snapdragon Sense ID 3D parmak izini tararken ultrason ses dalgalarını kullanıyor ve böylelikle parmak izinin üç boyutlu olarak haritalanmasını sağlıyor. Bu sayede online cihazların birlikte çalışabilmesi sağlandığı gibi, çoklu kullanıcı adları ve şifrelerin hatırlanma zorluğuna da çözüm getiriliyor.

Snapdragon Sense ID 3D parmak izi teknolojisinin ultrason teknolojisini benzersiz kullanımı, 2D’den 3D’ye biyometri alanında devrim yaratarak, daha fazla kesinlik, mahremiyet ve daha güçlü kimlik doğrulama sağlıyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın