Özbekistanlı UCELL Netaş’ı tercih etti

Türkiye’nin lider sistem entegratörü Netaş, uluslararası alanda gerçekleştirdiği başarılı projelere bir yenisini daha ekledi. Özbekistan’ın ikinci büyük mobil operatörü TeliaSonera’nın iştiraki Ucell’in şebekesinde; hızla artan abone sayısı, internete bağlantı trafiğinin yükselmesi ve artan akıllı cihaz sayısına bağlı olarak, omurgada ihtiyaç duyulan paket anahtarlama cihazlarını Netaş sağlayacak.

Netaş, mevcut paket anahtarlama sisteminin yerine Cisco ASR5K sistemini yerleştirerek, gerekli tüm konfigürasyon ve entegrasyon çalışmalarını üstlenecek. Entegrasyon çalışmaları sırasında, Ucell abonelerinin aldığı 3G/2G servisleri kesintiye uğramayacak. Aboneler aldıkları servisleri, projenin tamamlanmasının ardından, daha yüksek bir bant genişliğiyle kullanabilecek.

Önümüzdeki dönemde 4G servisleri için gerekli konfigürasyon ve entegrasyon çalışmaları da, Netaş tarafından gerçekleştirilecek. Ucell, 10 Gigabit seviyesindeki arayüzleri içinde barındıran çözüm sayesinde, gelecekte yaşayacağı abone artışını karşılayarak, yüksek paket trafiğini taşıyabilecek bir kapasiteye ulaşacak.

Netaş’ın, TeliaSonera’yla daha önce başarılı işbirliklerine imza atmış olması ve her iki şirket arasındaki güven ilişkisi, Ucell’in Netaş’ı tercih etmesinde büyük rol oynadı.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın