Penta Teknoloji ve TP-LINK’ten İş Ortaklığı

Bilişim sektöründe 24 yıllık deneyimine, Yıldız Holding’in sinerjisini de ekleyerek, önümüzdeki dönem için hedeflerini büyüten Penta Teknoloji, kablosuz ağ pazarının önde gelen üreticilerinden TP-LINK Türkiye ile distribütörlük anlaşması imzaladı. Bu anlaşma ile Penta, TP-LINK ürünlerinin dağıtımının yanı sıra, proje ve çözüm firmalarına TP-LINK kurumsal ürünler tarafında da destek olacak.

Penta Satış Pazarlama Direktörü Murat İsen, TP-LINK ile işbirliğini ürün gamını zenginleştirme hedefi doğrultusunda önemli bir adım olarak gördüğünü belirtti. İsen, TP-LINK’in Penta ile hızla büyüyen akıllı ev pazarı ve özellikle KOBİ segmentindeki firmaların tüm network ihtiyaçlarını karşılayacak geniş ürün yelpazesiyle Türkiye pazarında büyüyeceğini vurguladı.

TP-LINK Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer ise, 2010 yılından bu yana kendi ofisiyle Türkiye’de faaliyet gösteren TP-LINK’in doğrudan satış yapmadığını, ürünlerin dağıtımını distribütörler ve onların bayileri aracılığıyla yaptıklarını söyledi.

Dinçer; gelişen iş hacmi ve çeşitlenen ürünler sonucunda distribütörlük yapılarını yenileme kararı aldıklarını belirterek, sözlerine şöyle devam etti: “Penta, teknoloji sektöründe sürekli büyüyen, önemli bir tedarikçi. Bu işbirliğimizin sektörümüze de yeni bir soluk getireceğine inanıyoruz” dedi.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın