Qualcomm’un yeni amplifikatörü ile üstün ses kalitesi

Qualcomm Incorporated’ın (NASDAQ: QCOM) iştiraki Qualcomm Technologies International, Ltd., Çin’in Şenzen şehrinde yapılan ses ve müzik geliştirici konferansında kablosuz hoparlörler, soundbar’lar, bağlantılı ses ve kulaklık amplifikatörleri de dahil yüksek kalitede ses cihazları için yeni nesil Qualcomm DDFA ses amplifikatör teknolojisini duyurdu.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Qualcomm Technologies International Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Ses ve Müzikten Sorumlu Genel Müdürü Anthony Murray şunları söyledi:

“Endüstrimizin önde gelen ses teknolojisi uzmanları üstün ses deneyimleri sunmaya ciddi derecede odaklanmış durumda. Qualcomm DDFA ile sınıfının ne iyi amplifikatör teknolojisini yeni nesil ses cihazlarına getiriyoruz. Bu sayede müşterilerimiz, ses tutkunu tüketicilerin yüksek kalitede sese yönelik artmakta olan taleplerini karşılayabilecek. DDFA teknolojisi üst seviye ses üreticileri tarafından da kabul görmüş bir teknoloji olup yeni sürümü birçok OEM’in yüksek performanslı amplifikatör özelliklerini, entegrasyon zamanını ve maliyetlerini artırmadan kolaylıkla ürünlerine dahil etmesini sağlayacak. Ayrıca üreticilerimize kendi imzalarını taşıyan sesleri sunmalarına yardımcı olacak gerekli desteği ve ince ayar açarlarını da sunuyoruz.”

Denon Ses Müdürü Shinichi Yamauchi ise açıklamasında, “Denon olarak mümkün olan en kaliteli sesi sunmayı amaçlıyoruz. Aradığımız yüksek performansı sunan D sınıfı teknoloji olması nedeniyle Qualcomm DDFA teknolojisini tercih ettik.” dedi.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın