‘Ramazanda en çok akıllı telefon satıldı’

Teknoloji perakendecisi Teknosa verilerine göre, ramazanda en çok satılan ürün akıllı telefonlar oldu. Teknosa, ramazan ayında mağazalarında ve online olarak en çok satılan ürünlerini açıkladı.

Buna göre, ramazanda en çok satılan ürün akıllı telefonlar olurken, ikinci sırada ek garanti hizmeti, üçüncü sırada ise LCD TV’ler yer aldı.

Ürünlerin ciro bazlı sıralamasında ise TV ürün gurubu birinciliği elde etti. Tablet, notebook, mouse ve taşınabilir bellek gibi ürünleri içeren IT kategorisi ramazanın yıldızı olurken, mağaza içi hizmetlerin yer aldığı ‘Ürün destek’ kategorisine olan talepte de önemli bir artış görüldü.

“Teknosa.com” verilerine göre ise ramazan döneminde satış trafiği 00.00 ile 03.00 saatleri arasında ortalama 4 kat arttı. Web sitesini ziyaret eden kullanıcı sayısı bir önceki aya kıyasla yüzde 10 yükselirken, gelen ziyaretçilerin incelediği ürün sayısı ise yüzde 20 arttı.

İllere göre ziyaret sayısı verilerinde üç büyük şehir dışında Gaziantep, Mersin, Hatay, Manisa, Erzurum, Aydın, Zonguldak ve Kahramanmaraş gibi iller ön sıraları paylaştı. Bu illerde ziyaretçi sayısı ramazanda yüzde 100’e varan oranlarda yükseldi.

Ramazan dönemine özel olarak “teknosa.com” üzerinden yapılan “Akşam 8’den sabah 8’e” kampanyasında telefon, tablet ve televizyon kategorilerindeki ürünler en çok satılanlar arasında yer aldı.

“Teknosa.com”un 2013 yılı ramazan ayı satış gelirlerine bakıldığında ise bu yıl yüzde 40’lık bir artış elde edildi. Bu dönemde alınan ürünlerin ortalama sepet değeri yüzde 20, alınan sipariş sayısı da yüzde 15 yükseldi. “Teknosa.com”a giren müşterilerin alışveriş yapma oranı da yüzde 40 artış kaydetti.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın