Red Hat üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı

Red Hat’in toplam çeyrek dönem geliri, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 15, sabit para birimine göre yüzde 21 artarak 524 milyon dolar oldu. Çeyrek dönem abonelik geliri önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 16, sabit paraya göre yüzde 22 artarak 457 milyon dolar olarak gerçekleşti. Önceden tahsil edilmiş kazançlar ise önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 14 artarak 1,49 milyar dolar oldu.

Dünyanın lider açık kaynak çözümleri sağlayıcısı Red Hat, Inc. (NYSE: RHT) 30 Kasım 2015’te sona eren 2016 mali yıl üçüncü çeyreğinin finansal sonuçlarını duyurdu.

Red Hat Başkan ve Yönetim Kurulu Üyesi Jim Whitehurst, “Müşteriler açık kaynak teknolojilerini ve bulut teknolojisini benimseyip BT altyapılarını dönüştürdükçe, teknoloji ve ortaklık yatırımlarımız sağlam sonuçlar üretmeye devam ediyor. Üçüncü çeyrekte, yeni teknolojilerle ve Microsoft ve Microsoft’un Azure Cloud’u ile stratejik ortaklık başlatarak açık hibrit buluttaki lider konumumuzu güçlendirdik. Girişimlerimizin odağında, müşterilerimizin farklı ortam ve altyapılarda uygulamalarını kurmalarını ve yönetmelerini sağlamak yer alıyor” diyor.

Red Hat Başkan Yardımcısı, Faaliyetler ve Mali İşler Müdürü Frank Calderoni ise, “Bu alanda önderliğin de ötesine geçerek güçlü bir çeyrek dönem yaşadık. Bugün, arka arkaya dört çeyrek boyunca, toplam gelir büyümesini bir önceki yıla kıyasla sabit para birimiyle yüzde 20 ve daha fazla artırmış bulunuyoruz. İşimize yatırım yapmaya devam etmemiz sayesinde 2016 mali yılının başından bugüne dek güçlü bir gelir büyümesi elde ederek, Genel Kabul Gören Muhasebe İlkeleri-GAAP-dışı faaliyet gelirlerinde yüzde 18, faaliyetlerdeki nakit akış büyümesinde yüzde 16 artışa ulaşmış bulunuyoruz” diyerek görüş bildirdi.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir