Samsung, Note 7 ile dalga geçen videoları sildirdi

TechnoLogic 21 Ekim 2016 0
Samsung, Note 7 ile dalga geçen videoları sildirdi

Samsung, Grand Theft Auto V (GTA V) bilgisayar oyununda Galaxy Note 7 model telefonları patlayıcı olarak kullanan YouTube kullanıcılarının videolarını kaldırttırdı.

GTA V oyuncuları oyunda küçük bir değişiklik yaparak el bombalarının Galaxy Note 7 model telefonlar olarak görünmelerini sağladılar.

Samsung’un Ekim’de geri çağırdığı Galaxy Note 7 telefonların patlayıp yanmaya başladığı bildirilmişti.

YouTube’a GTA V oynarken videolarını yükleyen kullanıcılar Samsung tarafından telefonun telif haklarını ihlal ettikleri gerekçesiyle şikayet edildi ve videoların bazıları kaldırıldı.

DoctorGTA adındaki YouTube kullanıcısı Samsung videosunu şikayet ettikten sonra kanalına sınırlamalar geldiğini söyledi.

Samsung Olli43 kullanıcısının videosunu kaldırmadı. Kullanıcı, “Bu cezanın kalkması üç ayı bulacak ve canlı yayın da yapamıyorum. Bana dava açmaya kalksalar ne yaparlardı merak ediyorum doğrusu. Kanserle savaşan ve YouTube’da bilgisayar oyunları oynayarak para kazanan bir çocuğa dava açarlar mıydı?” dedi.

BBC’nin haberine göre, videoların izleyicileri Samsung’u tutumunu devam ettirirse videoların daha fazla izlenmesine yol açmak konusunda uyardılar.

Bir cevap yazın »