Samsung’un kârında artış var

Akıllı telefonlarının satışındaki artışla Samsung yılın ikinci çeyreğinde kârının %79 seviyesinin üstünde olacağını tahmin ediyor. Şirket bu dönemde işletme kârının 5,9 milyar dolar seviyesinde olacağını; bunun da 2008 yılından beri en yüksek çeyrek dönem kârı olduğunu açıkladı.

Bu yılın başlarında Samsung “dünyanın en büyük cep telefonu üreticisi” sıfatını Nokia’nın elinden almıştı. Analizciler ise şirketin kârının gelecek aylarda daha da artabileceğini söylüyor.

HMC Yatırım Amaçlı Menkul Kıymetler şirketinden Nho Geun-Chang, “Diğer telefonlara oranla daha pahalı olan Galaxy S III’ün satışa sunulmasıyla şuanda içinde bulunduğumuz çeyrekte elde edilen gelir daha da yüksek olacaktır” dedi.

BBC’nin haberine göre, kendisi ayrıca yılın üçüncü çeyreğine kadar Galaxy S III cep telefonundan 19 milyon tane satılmasını beklediklerini sözlerine ekledi. Samsung, Galaxy yelpazesinin son ürünü olan Galaxy S III’ü bu senenin Mayıs ayında satışa sunmuştu. Ürün piyasada büyük beğeni topladı.

Her ne kadar başarı grafiği iyi gitse de, bazı gözlemciler yılın ilerleyen aylarında piyasaya sunulacak yeni Apple iPhone’un Samsung’un satışlarını yavaşlatabileceğine inanıyor.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir