Sanön’e İngiltere ve İrlanda’da görev

Ericsson’un İngiltere ve İrlanda Bölgesi Operasyonlar Başkan Yardımcılığına Serdar Sanön getirildi.

Serdar Sanön, 1500’ü aşkın kişinin çalıştığı İngiltere ve İrlanda bölgesinde Operasyonlar Başkan Yardımcısı olarak görev yapacak.

Sanön, 16 yıl boyunca hizmet verdiği Ericsson Türkiye’de, en son TeliaSonera’nin Moldova, Azerbaycan, Gürcistan, Tacikistan, Kazakistan, Özbekistan ve Nepal’den oluşan Eurasia bölgesine Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcılığı yapıyordu. Daha önce benzer şekilde farklı dönemlerde Türkiye, İran, İsrail ve Filistin’deki Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Serdar Sanön Kimdir?

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden Yüksek Onur derecesiyle mezun olan Serdar Sanön, yüksek lisansını British Council bursu ile yine aynı dalda Manchaster Üniversitesi’nde tamamladı.

1995’te Turkcell’de Chief Network Operations Engineer olarak çalışma hayatına başlayan Sanön, 1998 yılı itibariyle Ericsson Türkiye’ye geçiş yaptı. Serdar Sanön, Ericsson kariyeri boyunca görev yaptığı ülkelerde mobil iletişim altyapılarının oluşturulmasına ilişkin birçok önemli projede hizmet verdi.

2002 İran depremi sonrası ilk 24 saat içinde GSM ağının başarılı bir biçimde yapılandırması görevi, 2004 yılında 3GSM Association tarafından yılın sosyal sorumluluk projesi olarak seçildi. Sanön, kariyeri boyunca Türkiye’de gerçekleştirdiği GSM projeleriyle öne çıkarken, yönettiği takım ve ofislerle birçok kez Ericsson Global tarafından ödüllendirildi.

Serdar Sanön, 1 Mayıs itibariyle Ericsson İngiltere ve İrlanda Bölgesi Operasyon Başkan Yardımcısı görevini üstlenerek, bu iki ülkenin tüm teknik operasyonel süreçlerini yönetecek.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın