Seedcamp 30 Nisan’da İstanbul’da

TechnoLogic 15 Mart 2013 0
Seedcamp 30 Nisan’da İstanbul’da

Her yıl 2000’in üzerinde başvuru kabul eden ve bunların yaklaşık 200 tanesine akıl hocalığı, 20 tanesine ise yatırım yapan, Avrupa’nın en büyük girişim geliştirme ve kuluçka merkezlerinden Seedcamp her yıl düzenlediği etkinlikler sayesinde girişimcilere kendilerini anlatma fırsatı sunuyor.

Türkiye’de daha önce bir etkinlik yapmayan Seedcamp bu yıl ilk defa 30 Nisan’da Yalım Gerger ve İstanbul Teknik Üniversitesi IEEE öğrenci kulübünün organizatorlüğünü üstlenmesiyle 5 mini Seedcamp’ten birini İstanbul’da düzenleyecek. Avrupa’nın en büyük melek yatırımcı ağı Seedcamp’in İTÜ’ye gelmesi Türkiye’deki girişimcilerle Avrupa’daki yatırımcılar arasında önemli bir köprü olması bakımından da dikkat çekiyor.

‘Mini Seedcamp’ için 14 Nisan’a kadar başvuru yapılması gerekiyor. Seedcamp tarafından seçilen 10 startup 30 Nisan’da İTÜ KSB Oditoryumunda gerçekleşecek olan etkinliğe çağrılacak ve burada sunumlarını yapacaklar. Aynı gün içerisinde kazananlar belli olacak ve kazanan startuplar 12-13-14-15 Mayıs’ta Berlin’de yapılacak olan final yarışmasına gitmeye hak kazanacaklar.

Bir cevap yazın »