TechnoLogic – Sesli Sözlük şimdi de Android’de


Sesli Sözlük şimdi de Android’de

TechnoLogic 23 Aralık 2012 0
Sesli Sözlük şimdi de Android’de

İnternet üzerinden hizmet veren çok dilli online bir sözlük olan Sesli Sözlük’ün  Android uygulaması yayınladı.

Türkiye’nin en popüler, dünyanın ise altıncı en yüksek kullanımına sahip sözlük uygulaması olan Sesli Sözlük, iPhone ve iPad’den sonra şimdi de geliştirilmiş Android uygulaması ile Google Market’te yer aldı.

Türk mühendisleri tarafından tasarlanan ve geliştirilen Sesli Sözlük iPhone uygulaması 1.500.000 kişi tarafından indirilerek kendi alanında bir rekora imza atmıştı.

İngilizce ve Türkçe yanında Almanca, İtalyanca, Fransızca, Yunanca, İspanyolca, Rusça, Fince, Portekizce, Lehçe, Latince 20 milyon kelimeye sınırsız erişim sağlayan, her kelimeyi 4 farklı İngilizce aksanı ile seslendiren ücretsiz Android uygulamasında kullanıcılar dilerlerse “kelime öğrenme oyunu” oynayabilirler.

Daha çok İngilizceden Türkçeye ve Türkçeden İngilizceye yaptığı sözcük çevirileri ile tanınan sesli sözlük, İngilizce ve Türkçe yanında Osmanlıca, Almanca, İtalyanca, Fransızca, Yunanca ve İspanyolca da sözcük çevirisi yapabiliyor.

Tüm cep telefonlarından erişilebilen Sesli Sözlük, ilk İngilizce-Türkçe online sözlüklerden biri olarak 1999 yılında kurulmuştu. Kullanıcılar sözcüklerin sesli okunuşunu sözlükten dinleyebiliyor. Sözlüğe adını veren de bu özellik.

http://www.seslisozluk.net/android