Snowden yüzünden Obama’nın ağzının tadı kaçacak

ABD’ye çiçek ve brokoli ihraç eden Ekvator, bu ürünlerin ülkeden ihraç edilmesine yüksek gümrük vergisi getirecek.

Ekvator hükümeti temmuzun sonunda, ülkeden dondurulmuş brokoli, konserve, enginar, gül ve bazı çiçek türlerinin ihracında vergi alınmamasını öngören anlaşmayı tek taralı olarak iptal etti.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, anlaşmanın geçerliliğinin çarşamba günü sona erdiğini yazan Russia Today, aslında henüz yürürlüğe girmeyen yeni şartlara göre, brokoli ihraç tarifelerinde % 14,9, güllerde ise % 6,8 artış öngörüldüğünü duyurdu.

Ekvator’un ihraç konusunda böyle bir adım atmasına CIA eski görevlisi Edward Snowden davası neden oldu. Snowden’i destekleyen Ekvator, eski vatandaşına ABD tarafından uygulanan baskıyı kınadı.

ABD Başkanı Obama, çocuklara brokoli yemeleri yönünde tavsiyede bulunmuş, kendisinin de ev sevdiği yemeğin brokoli olduğunu açıklamıştı.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın