Sosyal Medya Ödülleri sahiplerini buldu

Türkiye’de sosyal medyanın yıldızları ve en etkin sosyal medya kampanyaları, Turkcell Superonline anasponsorluğunda İTÜ İşletme Mühendisliği Kulübü tarafından düzenlenen 4. Sosyal Medya Ödülleri ile belirlendi.

Turkcell Superonline açıklamasına göre, İTÜ İşletme Mühendisliği Kulübü tarafından ilk olarak 2010 yılında düzenlenen ve Türkiye’de sosyal medyaya yön veren organizasyonlar arasında yer alan Turkcell Superonline Sosyal Medya Ödülleri’nde kazananlar belli oldu. 6. Bilişim Teknolojileri Zirvesi’nin kapanışında İTÜ Maslak Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninde ünlüler geçidi yaşandı.

İnternet üzerinden 400 bin kişinin oyları sonucunda belirlenen sosyal medyanın en iyileri arasında müzik kategorisinde Fettah Can ve Hande Yener, oyuncu kategorisinde Ezgi Mola, blog kategorisinde Buse Terim, en popüler kullanıcı kategorisinde Nihat Doğan ödüle layık görüldü.

Turkcell Superonline Sosyal Medya Ödülleri, bireysel ve kurumsal olmak üzere iki ana kategoride düzenlendi. 29 alt kategoride toplam 145 aday arasında en iyilerin halk oylaması ile belirlendiği yarışmanın açılış konuşmasını Turkcell Superonline Pazarlama Direktörü Nevra Duru gerçekleştirirken, sanat, spor, medya ve iş dünyasından ünlü isimler de törende hazır bulundu.

Fiber optik yatırımlarıyla Türkiye’yi kaliteli ve ışık hızında internet hizmetiyle tanıştıran telekom operatörü olarak, sosyal medya gibi internetin günlük hayatı değiştiren en önemli ayaklarından birini her yönüyle sahiplendiğini belirten Nevra Duru, “Bir öğrenci kulübü etkinliği olmanın ötesine geçerek Türkiye’nin sosyal medyadaki yıldızlarını belirleyen bu ödüllere destek vermekten büyük memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Turkcell Superonline Sosyal Medya Ödüllerinde halkoylaması sonucu en iyiler arasına giren isimler şöyle:

Bireysel

Blog: Buse Terim

En popüler kullanıcı: Nihat Doğan

Gazeteci: Ayşe Arman

Medya: Okan Bayülgen

Mizah: Erdil Yaşaroğlu

Müzik (erkek): Fettah Can

Müzik (kadın): Hande Yener

Oyuncu: Ezgi Mola

Sosyal video: Hakan Hepcan

Sporcu: Naz Aydemir

Sosyal medya ünlüsü: Taci Kalkavan (Orçun Ortaç)

Yazar: Can Dündar

Kurumsal

Dizi: Güneşi Beklerken

Gazete: Hürriyet

Marka: Mavi

Mikro site: Karbonat

Mobil uygulama: Karnaval.com

Radyo kanalı: Best FM

Resmi kurum: Kadıköy Belediyesi

Sanat: BKM

Sivil toplum: LÖSEV

Sosyal medya kampanyası: Karbonat

Sosyal medya uygulaması: MANAJANS-JVT

Spor kulübü: Galatasaray

Spor sitesi: NTV Spor

TV kanalı: Star

TV programı: Kenan Erçetingöz’le Yüz Yüze

Viral reklam: Batesmotelpro

Haber sitesi: NTV (ntvmsnbc)

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir