Spotify 140 milyon aktif kullanıcıya ulaştı

Spotify Başkan Yardımcısı ve Global Satış Başkanı Brian Benedik, plarfomun abone sayısının 60 ülkede 140 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını açıkladı.

Brian Benedik ayrıca, 2016 yılında Spotify’ın reklam gelirinin de yıldan yıla yüzde 50’lik bir büyüme kaydettiğine işaret etti. Spotify’in 50 milyonun üzerinde ücretli üyesi bulunuyor.

Benedik, streaming analiz zenginliğinin gücüyle Spotify’ın markaları, müzikseverlerle, onların mod ve aktivitelerine dayanarak güvenli ve kişiselleştirilmiş bir ortamda nasıl buluşturduğunu ifade etti.

2008 yılında İsveç’te kurulan Spotify, 30 milyonun üzerinde içeriğe erişim sağlayan, ödüllü dijital müzik hizmet platformu.

Platformun, kuruluşundan bu yana içerik sahiplerine 5 milyar dolar üzerinde telif ödemesi yaptığı şirket tarafından açıkladı.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın