Star TV’nin sosyal televizyon uygulaması Nexum’dan

Nexum, Star TV için Türkiye’de bir ilk olan sosyal televizyon uygulaması  geliştirdi. iPhone ve iPad için geliştirilen uygulama ile kullanıcılar mobil cihazlarda televizyon seyrederken twitter bağlantısı sayesinde yayınla ilgili hashtagleri takip edip sohbete katılabiliyorlar.

Nexum’un Star TV için geliştirdiği uygulamayı kullanıcılar AppStore’dan mobil cihazlarına indirebiliyorlar. Star TV yayınlarının canlı olarak izlenebildiği uygulamada program ve dizi tanıtımlarına, dizilerin eski bölümlerine, kamera arkası çekimlere ve videolara da ulaşmak mümkün.

Sosyal televizyon özelliği sayesinde kullanıcılar herhangi bir yayını seyrederken yayınla ilgili hashtagleri twitter entegrasyonu sayesinde uygulama içerisinden anında takip edebiliyor, yine uygulama içinden atacakları tweetlerle hem Star TV seyredip hem de sohbete katılabiliyorlar.

Nexum’um televizyon yayıncılığını farklı bir boyuta taşıyan uygulamasını indirmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

http://itunes.apple.com/tr/app/star-t.v./id505492501?mt=8&ls=1

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın