TEDxReset, kafaları sıfırlayacak

Dünyanın önde gelen düşünürlerinden, bilim insanlarına, sanatçılardan, tasarımcılara kadar “paylaşmaya değer fikirleri” olan herkesin ilham verici fikir ve öykülerini paylaştığı, uluslararası bir platform olan TED’in Türkiye’deki gönüllüleri tarafından organize edilen TEDxReset, bu yıl “Ya Şimdi?” sorusunu tartışmaya açıyor. 18-19 Nisan tarihleri arasında, iletişimci Ali Üstündağ’ın küratörlüğünde, bu sene 5’incisi düzenlenecek konferans yine alanında fark yaratmış konuşmacıları ağırlayacak.

“Ya Şimdi?” teması çerçevesinde, TİM Show Center’da düzenlenen TEDxReset Konferansı’nda alternatif iş, yaşam ve ekonomi modelleri, eğitimin geleceği, sivil toplumun gücü, yeni iletişim platformları ve mucizeler yaratan yeni bakış açıları anlatılacak. Nanoteknoloji, “big data”, robot teknolojisi, alternatif enerji teknolojileri gibi teknolojiler ile dünyayı değiştirebilecek yeni tasarım anlayışları, teknolojiyle iç içe geçen çağdaş sanattan kesitler bundan sonra neler olacağına dair gerçekçi bir öngörü sunacak.

Dünyada en çok satan kitaplar listesinde yer alan Tanrılar Okulu’nun yazarı Prof. Stefano D’Anna, Amerika’da geliştirdiği Kalpsiz Kalp Pili projesiyle, ‘Uluslararası Maria Pia’ ödülünü kazanan Canan Dağdeviren, İstanbul’un kentsel açıdan geleceğini tasarlayanlar arasında yer alan Selva Gürdoğan Thomsen, sivil topluma ve yeni siyaset modellerine ilişkin yenilikçi fikirleriyle gündem yaratan, KONDA’nın Genel Müdürü Bekir Ağırdır, haberleriyle gündemin nabzını tutan Rıdvan Akar, Türkiye’nin en önemli tasarımcı ve eğitmenlerinden Oruç Çakmaklı, tasarıma dair yenilikçi söylemlerin temsilcisi Rauf Kösemen, Gelecekhane inovasyon projesinin baş mimarı Halil Aksu gibi farklı alanlardan 34 uzman iki gün boyunca ‘zihin açıcı’ konuşmalar gerçekleştirecek.

Vizyoner bilim insanları, akademisyenler, iş dünyasından profesyoneller, teknoloji geliştirme uzmanları, tasarımcılar, sanatçılar, medya mensupları, blogger’lar ve üniversite öğrencileri başta olmak üzere merak eden ve sorgulayan herkesin buluşma ve paylaşma platformu TEDxReset, bu yıl da farklı yaşam modellerini keşfetme fırsatı sunacak.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın