Teknoloji Zirvesi’nde birinci Vitringez

Türkiye’nin genç teknoloji girişimcilerinin belirlendiği ‘GREAT Startup’ yarışmasının sonuçları, İstanbul’da düzenlenen ‘Birleşik Krallık Teknoloji Zirvesi’nde açıklandı. Natali Yeşilbahar, Vitringez.com girişimiyle ‘Kadın Teknoloji Girişimcisi’ kategorisinde birinciliğe layık görüldü.

Birleşik Krallık ile Türkiye arasındaki ticaret ve yatırımı desteklemek amacıyla Birleşik Krallık hükümeti tarafından yürütülen GREAT kampanyası kapsamında Türkiye’deki genç teknoloji şirketleri arasında düzenlenen ‘GREAT Startup’ yarışması sonuçlandı.

186 şirketin katıldığı yarışmada, alışveriş ve moda arama motoru Vitringez.com, “Kadın Teknoloji Girişimcisi” kategorisinde birinci seçilerek, risk sermayesi şirketlerinin de yer aldığı Birleşik Krallık seyahatine katılım, Birleşik Krallık’ta iş yapmakta olan kişi ve şirketlerle tanışma, fikir alışverişinde bulunma ve danışmanlık hizmeti alma hakkını kazandı.

Türkiye’deki genç teknoloji girişimcilerini hedefleyen ‘GREAT Startup’ yarışması Türkiye’de yaşayan, en az bir yıl önce kurulmuş, şirketinde ana hissedarlardan biri olan, 40 yaşını geçmemiş tüm girişimcilerin başvurularına açık olarak yapıldı.

180’den fazla katılımcı şirket; yeni bir ürün ve hizmet fikrini geliştirme, özgün bir iş modeli/iş fikri oluşturma, girişimcilik ruhu ve risk alabilme, sürdürülebilir bir şirket stratejisi oluşturma, geleceğe yönelik sağlam bir iş planı, bulunduğu pazara hakimiyet ve kuruluştan bugüne büyüme hızı gibi kriterlere göre değerlendirildi.

5 Farklı Kategoride Ödüller Verildi

Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosu ve UKTI Türkiye, Orta Asya ve Güney Kafkasya Genel Direktörü Leigh Turner, UKTI Küresel Operasyonlar Hızlı Büyüyen ve Gelişmekte Olan Pazarlar Başkanı Daniel King, Telecity Group International Ticaretten Sorumlu Başkan Yardımcısı James Tyler, Pegasus Havayolları CEO’su Ali Sabancı, Yemek Sepeti.com CEO’su Nevzat Aydın, GE Türkiye CEO’su Canan Özsoy, Markafoni.com kurucusu Sina Afra, Boyner Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner, Capital, Ekonomist, Startup Business Genel Yayın Yönetmeni M. Rauf Ateş, Monitise Turkey CEO’su Fatih İşbecer, Girişim Fabrikası Kurucu Direktörü İhsan Elgin, Logo Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Tekbulut ve Aslanoba Grubu Kurucusu Hasan Aslanoba’nın jüri üyeliğini yaptığı yarışmada 5 farklı kategoride ödüller verilirken Vitringez.com girişimiyle “Kadın Teknoloji Girişimcisi” kategorisinin birincisi olan Natali Yeşilbahar ödülünü GE Türkiye CEO’su Canan Özsoy’dan aldı.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın