TeknoSA ile 8 yılda 15 bin kadın teknolojiyi öğrendi

TeknoSA, kadınların teknolojiyi etkin kullanmalarını sağlamak, kişisel gelişimlerine, kültürel ve sosyal yaşamlarına katkıda bulunmak amacıyla 2007’de başlattığı “Kadın için Teknoloji” projesi ile ücretsiz teknoloji eğitimi fırsatı sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda 8 yılda 15 bin kadına eğitim verildi.

TeknoSA’dan yapılan açıklamaya göre, başladığı günden bu yana Türkiye’nin farklı bölgelerinden 58 ilde 15 bin kadının hayatına dokunan proje ile kadınların, başta çocukları, torunları olmak üzere yakın çevreleri ve dünya ile etkileşim halinde olması, ilgi alanlarına göre istedikleri bilgiye kolayca erişmesi, banka işlemleri, online alışveriş gibi hayatı kolaylaştıran işlemleri yapabilmeleri mümkün oluyor.

Habitat Derneği ve yerel kurumların iş birliğiyle yürütülen proje kapsamında, kadınlar bilgisayarda yazı yazma, internet, elektronik posta gönderimi ve sosyal medya kullanımı gibi temel konularda eğitim alıyor, ayrıca hem teknoloji hem de girişim, aile içi iletişim gibi farklı alanlarda dijital eğitimlere erişme şansı da yakalıyor.

Geçen yıl Lüleburgaz, Gaziantep, Amasya, Siirt, Tunceli, Kırşehir, Malatya ve Elazığ’da verilen ücretsiz eğitimler, 2016 yılında da hız kesmeden sürüyor.

Şubat ayında Aksaray Belediyesi ve Aksaray Genç Oluşum Derneğinin katkılarıyla Aksaray Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarında gerçekleştirilen “Kadın için Teknoloji” eğitimleri, her ay farklı bir ilde kadınları teknolojiyle buluşturmaya devam edecek.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın