TechnoLogic – Tekstilci DeFacto teknoloji şirketi kurdu


Tekstilci DeFacto teknoloji şirketi kurdu

TechnoLogic 15 Ekim 2014 0
Tekstilci DeFacto teknoloji şirketi kurdu

Akdeniz modasının önde gelen markası DeFacto, dünya markası olma yolundaki çalışmalarına bir yenisini ekleyerek Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark bünyesinde ‘DeFacto Teknoloji Hizmetleri A.Ş’yi kurdu. DeFacto Teknoloji Şirketin’nin Genel Müdürlük pozisyonuna Tayfun Arabalı atandı. Arabalı, bu pozisyonunun yanı sıra Ozon Giyim Şirketi’nde ise Chief Information Officer (CIO) olarak da görev alacak.

Perakende tekstil sektörünün güçlü oyuncularından DeFacto, hedefleri doğrultusunda çalışmalarına hız verdi. Yazılım ve iş geliştirme projelerini geliştirmek amacıyla Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark bünyesinde ‘DeFacto Teknoloji Hizmetleri A.Ş’yi kurdu. Yeni şirketin Genel Müdürlük pozisyonuna ise Tayfun Arabalı atandı.

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden 1995 yılında mezun olan Arabalı, profesyonel hayatına Bilin Software House’da yazılımcı olarak başladı. Pamukbank, Turkish Naval Academy, Garanti Teknoloji’de görev yapan Tayfun Arabalı, 2005 yılında Bilgi Üniversitesi’nde İşletme MBA’ini tamamladı. Londra’daki Bromcom Computers Plc’de bir yıl çalışmalarına devam eden Arabalı, aynı dönemde Londra Metropolitan Üniversitesi’nde Finansal Piyasalar ve Sermaye Piyasaları alanında yüksek lisansını bitirdi.

Ziraat Teknoloji’de 2008 yılından bu yana Uygulama Geliştirme Direktörü olarak görev yapan Tayfun arabalı, Ekim 2014 itibarıyla DeFacto Teknoloji Hizmetleri A.Ş. Genel Müdür ve Ozon Giyim Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı (CIO) ünvanları ile DeFacto ailesine katıldı.