THY, GE ile OnPointSM bakım sözleşmesi imzaladı

TechnoLogic 07 Ocak 2015 0
THY, GE ile OnPointSM bakım sözleşmesi imzaladı

Türk Hava Yolları (THY), GE Havacılık ile filosuna yeni katılan üç Airbus A330-200 uçağına güç veren CF6-80E motorlarının bakım ve onarım hizmetleri için 5 yıllık bir OnPointSM bakım sözleşmesi imzaladı.

THY’den yapılan açıklamaya göre şirket, GE Havacılık’la CF6-80E motorlarının bakım ve onarım hizmetleri için 5 yıllık bir OnPointSM bakım sözleşmesi imzaladığını duyurdu.

OnPoint bakım çözümleri her tür filo boyutu ve değişik kullanıcıya göre, operasyonel ve finansal ihtiyaçlar çerçevesinde özel olarak sunulan, uzun süreli bakım anlaşmaları. Bu anlaşmalar kullanıcıların işletme maliyetlerini düşürmek ve motorların kullanımını maksimuma çıkartmak amacıyla dizayn ediliyor.

GE’nin küresel destek ağı tarafından desteklenen OnPoint bakım çözümleri, genel bakım, kanat üzeri destek, yeni ve kullanılmış yedek parçalar, komponent onarımı, teknolojik güncellemeler, motor kiralama, ayrıca teşhis ve entegre sistemlerin desteğini içeriyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen THY Genel Müdürü ve Üst Yöneticisi (CEO) Doç. Dr. Temel Kotil, GE ile bu sözleşmeyi CF6-80E motorlarına OEM standartlarında bakım yapılması ve en üst seviyede operasyon koşullarına sahip olmaları için imzaladıklarını bildirdi.

GE Havacılık Servis Organizasyonu CEO’su Kevin McAllister ise GE’nin THY’nin geçen yıllar içerisinde GE90 ve CF6-80E motorlarına sahip filosunun bakımını üstlenmesiyle iki firma arasında güçlü bir ilişki geliştiğini kaydetti.

McAllister, “Son dönemde THY filosuna katılan CF6-80E motorlarına bakım ve destek hizmeti sağlayarak firmanın kusursuz biçimde işleyen operasyonlarının önemli bir parçası olmak için sabırsızlanıyoruz” ifadelerini kullandı.