TOBB Telekomünikasyon Meclisi’ne yeni yönetim

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde faaliyet gösteren Telekomünikasyon Meclisi’nin yeni yönetimi İstanbul’da gerçekleştirilen seçimle belirlendi. TOBB Telekomünikasyon Meclisi Başkanlığı’na sektörün kıdemli isimlerinden TELKODER Genel Sekreteri Rıdvan Uğurlu, başkan yardımcılığına ise TÜBİSAD Başkanı Kübra Erman Karaca oy birliğiyle seçildi.

Telekomünikasyon sektörü Türkiye’nin büyüme ve gelecek hedefleri kapsamında en kritik sektörlerin başında geliyor. TOBB Telekomünikasyon Meclisi’nin Başkanının ve Başkan Yardımcısının telekomünikasyon sektör derneklerinden seçilmiş olması, bu meclisin etkin biçimde sektörü temsil etmesi açısından önem taşıyor.

TOBB Telekomünikasyon Meclisi Başkanı Rıdvan Uğurlu, Elektronik Haberleşme Sektöründe yer alan işletmecilerin, tedarikçilerinin, sivil toplum kuruluşlarının ve kamu kuruluşlarının temsili ile oluşan meclisin geçmişte de önemli çalışmalara imza attığını hatırlatarak, sektörün tüm kesimlerinin sesi olmayı sürdüreceklerini ve sektör sorunlarını hükümete güçlü bir şekilde ileterek çözüm arayacaklarını belirtti.

TOBB Türkiye Sektör Meclisleri, 18/05/2004 tarihli ve 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu’nun 57. maddesine dayanılarak hazırlanan ve 12/02/2005 tarihli ve 25725 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Türkiye Sektör Meclislerinin Kuruluş, Görev ve Çalışma Yönetmeliği çerçevesinde kurulmuştu.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın