TRT, Milat dizisini Periscope’tan canlı yayınladı

TechnoLogic 08 Nisan 2015 1
TRT, Milat dizisini Periscope’tan canlı yayınladı

TRT bir ilki daha gerçekleştirerek iddialı dizisi Milat’ın ilk bölümünü televizyon ile aynı anda Twitter’ın yeni canlı yayın uygulaması Periscope üzerinden de yayınladı.

TRT’nin merakla beklenen yeni dizisi Milat’ın ilk bölümü, 3 Nisan Cuma akşamı izleyiciyle buluştu. Miray Yapım tarafından hazırlanan ve Milli İstihbarat Teşkilatı’nın yabancı istihbarat teşkilatlarıyla yaşadığı mücadeleyi konu alan dizi, Happy Digital tarafından, televizyon ile aynı anda Periscope üzerinden de yayınlandı. Böylece son dönemde büyük bir dönüşüm gerçekleştiren TRT, televizyon yayıncılığı ile dijital dünyanın entegrasyonunda yeni bir deneyimi daha hayata geçirmiş oldu.

Periscope Nedir?

Dünyayı başkalarının gözünden görme motivasyonu ile ortaya çıkan ve geçtiğimiz günlerde Twitter tarafından satın alınan Periscope, 26 Mart 2015’te App Store’daki yerini aldı. Yakın zamanda Google Play Store’da da yayınlanması beklenen canlı video yayını uygulaması, kullanıcılarına canlı yayın yapma ve izleme imkanı sağlamasının yanı sıra, yorum ve beğeni özellikleri sayesinde, izleyenlerin yayıncı ile bağlantı kurmasına da olanak tanıyor.

Bir Yorum »

  1. Vedat 08 Nisan 2015 at 19:47 - Reply

    Happy Digital’a harika bir iş çıkardı

Bir cevap yazın »