TTNET, girişimcileri liderlerle buluşturuyor

TTNET’in Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi işbirliği ile hayata geçirdiği “Liderlik ve Girişimcilik Programı” girişimciler ile iş dünyasının liderlerini buluşturmaya devam ediyor.

Eğitim kapsamında son dersi Türk Pirelli Üst Yöneticisi (CEO) Mete Ekin verdi. TTNET açıklamasına göre TTNET’in Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi işbirliği ile devam eden “Liderlik ve Girişimcilik Programı” kapsamında 14 Haziran’da yapılan eğitime Mete Ekin konuk oldu.

Başarılı bir kariyer için hangi yolların izlenmesi gerektiğini katılımcılarla paylaşan Ekin, iyi bir okulda okumak ve yabancı dil bilmenin çok önemli olduğunu, ama esas olanın kariyere içteki potansiyeli yansıtabilme başarısı olduğunu kaydetti.

Bunun için çaba göstermenin gerektiğini, şirketlerde çaba gösteren insan eksikliği olduğunu aktaran Ekin, şunları kaydetti:

“Şirketlerdeki insan kaynağının yüzde 80’i sadece kendilerine verilen işleri yapanlardan oluşuyor. Oysa ben yüzde 20’nin içindeki çabalayan insanlara bakıyorum. Kariyerin kendinize gelmesini beklememelisiniz. Kariyerinizi sizin yaratmanız, yönetmeniz gerekir. Fark yaratmak istiyorsanız, iş süreçlerinde size verilen görevlerin dışına çıkmanız, süreci geliştirecek değerler yaratmanız gerekir. Çalıştığınız yerde yükselmek istiyorsanız, ‘Ben ne olacağım’ demeyin. Bu sorunun cevabı sizde çünkü. Yaptığınız işi yönettiğinizi gösterin.

Nitelikli bir şekilde çalışmakla birlikte insanlarla iyi ilişkiler kurmak ve empati yeteneğini geliştirmek de önemli bir faktör. IQ kadar EQ yeteneğini geliştirmek de önemlidir. Mutlu olursanız başarı daha kolay bir şekilde gelecektir. Algılarınızı açık tutun ve hayatınızı siz yönetin, ipleri başkasının eline vermemeye çalışın.”

Bu arada söz konusu eğitim programında gelecek haftalarda Kale Grubu CEO’su Zeynep Bodur Okyay ile TTNET CEO’su Abdullah Orkun Kaya da tecrübelerini paylaşacak. Katılımcılar, 5 Temmuz’da Abdullah Orkun Kaya’nın vereceği ders sonrası sertifikalarını alacaklar.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir