TÜMOSAN, forklift üretimi için harekete geçti

Türkiye’nin ilk dizel motor üreticisi olan TÜMOSAN, 40. yılında ürün gamını genişletmeye devam ediyor. Traktör üretiminin yanı sıra tarım ekipmanları ve istif makineleri alanında hizmet vermeyi amaçlayan TÜMOSAN, forklift üretimi için harekete geçti.

Şirket açıklamasına göre, traktör ve dizel motor üretiminde 40. yılını dolduran TÜMOSAN, Ceytech Makine Sanayi Limited Şirketi işbirliğiyle forklift üretimine başlayacak.

Traktör başta olmak üzere tarım alanında çiftçilere yeni ürünler sunmayı hedefleyen TÜMOSAN, ürün çeşitlendirme stratejisi kapsamında istifleme makineleri sektörüne forklift üretimi ile girmeyi ve sonrasında ürün gamını genişletmeyi planlıyor. Üretilecek forkliftlerin yüzde 80’i dizel motor, yüzde 20’si ise elektrikli seçenekleriyle satışa sunulacak.

Açıklamada yer verilen bilgilere göre, TÜMOSAN Adana’da yeni üretimle ilgili lansman toplantısı düzenledi.

Lansmanda forklift üretimiyle ilgili açıklamalar yapan TÜMOSAN Genel Müdür Yardımcısı Serhun Olgun, Ceytech firması ile birlikte Avrupa Emisyon Standartlarında ve çevreci TÜMOSAN motorlarının üretilecek forkliftlerin yüzde 80’inde kullanılacağını aktardı.

Olgun, “TÜMOSAN olarak çiftçilerimizin isteklerine öncelik vermekle birlikte iş geliştirme stratejisi kapsamında ürün çeşitliliğini artırmak önemli hedeflerimiz arasında yer alıyor. İstif makineleri alanında üretimimiz olan dizel motorların kullanılması, TÜMOSAN markası ile forkliftlerin pazarlama ve satışı ile farkındalık yaratacağımızı değerlendiriyorum. TÜMOSAN traktörlerini kullanan müşterilerimizin ihtiyaç duyacağı tüm ekipmanları markamızın garantisi altında güvenle satın almasını hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Avrupa’ya ihracatçı marka hedefi

Anlaşma kapsamında üretilecek forkliftlerin yüzde 80’inin dizel, yüzde 20’sinin ise elektrikli olacağını kaydeden Olgun “TÜMOSAN olarak her yıl Ar-Ge çalışmalarına ciddi yatırım yapıyoruz. Sadece traktör konusunda değil, dizel motor, istif makineleri ve tarım ekipmanları konularında da söz sahibi olmak istiyoruz. TÜMOSAN olarak ulusaldan ve evrensele bir marka olma vizyonumuz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Türkiye çapında 100 bayi, 400 servis ve 50 yedek parça bayimizle çiftçilerimizin markamıza gösterdiği güvene layık olmaya çalışıyoruz” değerlendirmesini yaptı.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

1 thought on “TÜMOSAN, forklift üretimi için harekete geçti

    forklift

    (25 Haziran 2016 - 00:05)

    geç bile kaldık aslında ama bir yerden başlamak gerekli kesinlikle umarım başarılı bir şekilde üstesinden gelirler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir