Türk Telekom, TTNET ve Avea, ‘Türk Telekom’ markası altında birleşti

Melih Bayram Dede 26 Ocak 2016 0
Türk Telekom, TTNET ve Avea, ‘Türk Telekom’ markası altında birleşti

Türk Telekom, TTNET ve Avea’nın ‘Türk Telekom’ markası adı altında birleştiği resmen açıklandı. Sözkonusu operasyon, Türk Telekom CEO’su Rami Aslan tarafından Antaya’da düzenlenen basın toplantısında açıklandı.

TELEFONLARDA AVEA YERİNE TÜRK TELEKOM YAZACAK

Yeni yapılanma sonrası Avea kullanıcıları artık telefonlarının ekranında Avea yerine ‘Türk Telekom’ marka adını marka görecek. Grubun internet şirketi TTNET de artık internet ve eğlence hizmetlerini Türk Telekom markasıyla verecek.

YENİ DÖNEME YENİ LOGOYLA GİRİLDİ

Türk Telekom, TTNET ve Avea mağaza ve işlem noktalarında tabelaların 24 saat içinde değiştirilmesi planlanıyor. Türk Telekom Grubu’ndaki yeni dönemde, logoda da değişiklik yapıldı.

turktelekomlogo-2016

DESTEK HİZMETLERİ TEK ÇAĞRI MERKEZİNDEN VERİLECEK

Marka değişikliği 27 Ocak 2016 tarihinden itibaren geçerli olacak ve grubun tüm hizmetlerine ‘Türk Telekom’ markasıyla, tek bir mağazadan, tek çağrı merkezi numarasıyla ve tek internet sitesi üzerinden erişebilecek.

175 YILLIK BİR GEÇMİŞE SAHİP

175 yıllık geçmişe sahip olan Türk Telekom Grubu, sabit hat ve GSM’den geniş bant internete kadar bütünleşmiş telekomünikasyon hizmetleri sunuyor. Türk Telekom Grup şirketlerinin 30 Eylül 2015 itibariyle 12,9 milyon sabit erişim hattı, 7,8 milyon geniş bant ve 17 milyon mobil abonesi var. Grup şirketleri, tüm ülkeyi kapsayan şebeke altyapısıyla Türkiye genelindeki bireysel ve kurumsal müşterilerine geniş bir yelpazede hizmet veriyor.

2008’DEN BU YANA BORSAYA AÇIK

Türkiye’deki üç mobil operatöründen biri olan Avea’nın hisselerinin %100’üne sahip olan Türk Telekom, aynı zamanda genişbant operatörü TTNET, yakınsama teknolojileri şirketi Argela, BT çözüm sağlayıcısı Innova, online eğitim yazılımları şirketi Sebit, çağrı merkezi şirketi AssisTT, toptan data ve kapasite servis sağlayıcısı Türk Telekom International ve iştiraklerinin %100’üne sahip. Türk Telekom hisseleri Mayıs 2008’den beri Borsa İstanbul’da işlem görüyor. Bugünkü birleşme açıklamasıyla tüm bu şirket ve hizmetler tek markada toplanmış olacak.