Türk Telekom Vakfı’ndan Çölyak hastaları için özel etkinlik

TechnoLogic 12 Mayıs 2015 0
Türk Telekom Vakfı’ndan Çölyak hastaları için özel etkinlik

Türk Telekom Sosyal ve Sağlık Yardım Vakfı, “Dünya Çölyak Hastalığıyla Mücadele Günü”nde, Çölyak yardımı alan üyeleri yakınlarıyla birlikte Ankara’da tanışma yemeği etkinliğinde buluşturdu.

Türk Telekom’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Türk Telekom Sosyal ve Sağlık Yardım Vakfı, Türkiye’de sayısı oldukça yüksek olan ve glüten adlı proteine karşı ömür boyu süren ve kronikleşen bir hastalık olan, Çölyak hastalığı bulunan çalışanlarına yönelik desteklerine devam ediyor. Dünya Çölyak Hastalığıyla Mücadele Günü sebebiyle Çölyak hastalığına dikkat çekmek için, ailesinde çölyak hastalığı olan ve Vakıf’tan yardım alan Türk Telekom çalışanları için tanışma ve bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Türk Telekom Vakfı Başkanı Abdurrahman Güvenlioğlu ve Türk Telekom Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı Genel Müdürü İlhan Hatiboğlu’nun katıldığı toplantıda, Türk Telekom Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü’nden uzman diyetisyen Özlem Muşlu, konuk konuşmacı olarak Çölyak’la yaşamanın nasıl mümkün olacağını ve glütensiz beslenme prensiplerini anlattı.

Organizasyonda konuşma yapan Türk Telekom Vakfı Başkanı Abdurrahman Güvenlioğlu, Vakıf dahilinde, Çölyak ve Metobolik hastası üyelerine destek olduklarını belirterek şunları kaydetti:

“Vakıf olarak, Adıyaman’dan Siirt’e, Ordu’dan Kayseri’ye ülkemizin dört bir yanındaki 34 üyemize, düzenli bir şekilde Çölyak ve metobolik hastalıklar konusunda maddi ve manevi desteklerde bulunuyoruz. Üyelerimize yaptığımız ziyaretlerle, Çölyak hastası üyelerimizin taleplerini ve düşüncelerini dinledik. Sosyal yaşamda karşılaştıkları zorlukları ve iş yerinde öğle yemeklerinde yaşadıkları sıkıntıları anlattılar. Biz de Vakıf olarak onlara bu zorlu yaşamlarında destek olmaya çalışıyoruz. Toplumda Çölyak hastalığı yeterince tanınmadığı için kendilerini anlatmada sıkıntı çektiklerini görüyoruz, bu sebeple Çölyak hastası üyelerimizi aileleriyle bir araya getirerek düzenlediğimiz bu organizasyonla, iletişimin gücünü kullanmak istiyoruz.”

Açıklamaya göre, Çölyak’a yönelik toplumsal bilincin oluşturulması için 9 Mayıs günü dünya çapında “Dünya Çölyak Hastalığıyla Mücadele Günü” kabul ediliyor. Etkinlik kapsamında katılımcılara glütensiz yemek tariflerinden oluşan bir yemek kitabı da hediye edildi.

Bir cevap yazın »