Türk Telekom ve TTNET, PR News Ödülleri’nde finale kaldı

Türk Telekom ve TTNET, PR News tarafından gerçekleştirilen “PR News Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri”nde 2 proje ile finale kaldı.

Türk Telekom’dan yapılan açıklamaya göre, Türk Telekom “Telefon Kütüphanesi”, TTNET ise “Engelsiz Tivibu” projesi ile çok sayıda aday proje arasından öne çıkarak finalist oldu.

Türk Telekom ve Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı (GETEM) iş birliğiyle geliştirilen “Telefon Kütüphanesi”, “En Başarılı Kar Amacı Gütmeyen Kuruluş-Özel Sektör İş Birliği” kategorisinde finale kalmayı başardı.

2011 yılında Dünya Engelliler Günü’nde hayata geçirilen “Telefon Kütüphanesi” projesi, görme engellilere verdiği hizmette 3 yılı geride bıraktı ve toplamda 3 milyon dinlenme süresine ulaştı.

TTNET ise görme ve duyma engellilerin televizyon deneyimini kolaylaştıran “Engelsiz Tivibu” hizmeti ile “Sosyal Fayda ve Ürün Dizaynı” kategorisinde finalist oldu. Engelsiz Tivibu, görme engelli TTNET müşterilerine, kullandıkları ekran okuyucu programlarla Tivibu Web üzerinden TV izleme imkanı sağlıyor.

iOS işletim sistemine sahip tablet ve akıllı telefonlar için geliştirilen Tivibu Ev uygulaması, cihazların sesli kullanım özelliğiyle birleşerek konuşan kumandaya dönüşürken, Tivibu Ev ve Tivibu Web’e Engelsiz Tivibu klasörü eklenerek görme engelliler için sesli betimlemeli, işitme engelliler için ise betimlemeli alt yazılı film seçenekleri sunuluyor.

PR News Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri, 12 Mart tarihinde Washington’da düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayınlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın